Одна з причин, що стає на заваді використанню контактних лінз — думка про те, що вони можуть викликати алергічні реакції. Сьогодні розберемо, правда це чи міф та що робити якщо Ви алергік?
Чи буває алергія на м'які контактні лінзи?
Сучасні сертифіковані МКЛ виготовляють із висококласних гіпоалергенних матеріалів, що виключає виникнення алергії на саму контактну лінзу. У рідкісних випадках можлива індивідуальна реакція на певний матеріал, тоді можна спробувати вибрати інший засіб. Але це скоріше виняток із правил. То чому ж деякі користувачі помічають у себе ознаки алергії, використовуючи контактну оптику?
Що може викликати реакцію?
Можна виділити досить багато причин виникнення симптомів, схожих на алергію:
- Алергія на засоби для догляду за лінзами: розчини чи краплі. Часто це реакція на один з компонентів, як правило на консервант, тож при зміні засобу вона може зникнути.
- Неправильний догляд та недостатнє очищення контактних лінз.
- Неправильно підібрані лінзи.
- Алергічна реакція на інші збудники, такі як пил, пилок, шерсть тварин тощо.
- Сухість повітря.
- Гіперчутливість рогівки.
- Попадання чужорідного тіла, такого як пилинка чи ворсинка, до ока.
- Інфекційне захворювання.
- Вплив хімічних випаровувань, наприклад лаків та фарб.
- Використання неякісної продукції.
Тобто необхідно виключити кожну з причин, щоб розібратись, чи дійсно у Вас наявна реакція на матеріал лінз. Крім того, алергію часто плутають із першим контактом рогівки з лінзою. Очі можуть трохи почервоніти та підвищитись сльозоточивість як реакція на чужорідне тіло, що цілком нормально, тож за відсутності супутніх захворювань це проходить без лікування.
Рішення для алергіків
- Якщо Ви схильні до алергічних реакцій, найкраще рішення — одноденні лінзи. Вони не потребують використання багатофункціональних розчинів, на які може виникнути алергія, а щоденна заміна оптичного засобу запобігає накопиченню збудників реакції на лінзах.
- Якщо ж Ви обираєте лінзи щомісячної заміни, рекомендуємо придбати пероксидний розчин або ультразвуковий контейнер для глибокого очищення контактних засобів. Так Ви мінімізуєте накопичення забруднень та алергенів. І не забувайте про механічну чистку лінз кінчиками пальців.
- Для очищення та зберігання контактних лінз придбайте розчин з мінімальною кількістю консервантів, наприклад Solente Isola.
- На вулиці користуйтесь сонцезахисними окулярами, вони допоможуть не лише вберегти очі від згубного впливу ультрафіолету на сітківку, але й слугуватимуть своєрідним бар'єром від вітру та пилу.
- Підберіть краплі для зволоження, що не будуть викликати у Вас індивідуальної реакції. Закапуванням очей Ви не лише зволожите очі, але й приберете поверхневий шар алергенів, що накопичився на лінзах.
- Якщо ж у Вас розпочалася гостра алергічна реакція, припиніть користування контактними лінзами та зверніться до алерголога та офтальмолога, щоб вони визначили причину та подальші кроки лікування.
Контактні лінзи при коректному підборі та правильному догляді за ними несуть мінімальну загрозу виникнення алергічної реакції. Головне — обирати лише якісну та сертифіковану продукцію. А придбати її можна в інтернет-магазині та мережі оптик Київлінза.