При високому рівні забруднення повітря нам радять зачинити вікна, обмежити прогулянки та пити більше води. Як правило, при цьому зазначають вплив на респіраторні, серцеві, онкологічні захворювання тощо. Проте варто згадати й про наслідки для наших очей. Тож у цій статті розберемо, як забруднене повітря впливає на зір та як в такому випадку захистити очі.

 

Як якість повітря впливає на зір?

 

У великих містах якість повітря далека від ідеалу. Крім кисню, на нас очікують вихлопні гази, пил, дим, алергени тощо. У міських умовах найбільш небезпечними є такі хімічні речовини:

 

  • Чадний газ, який перешкоджає надходженню кисню до тканин та органів.
  • Сірчаний газ, що викликає різкий біль в очах.
  • Двоокис азоту, який погіршує зір у темряві.
  • Оксид азоту, що подразнює слизові оболонки.
  • Алкани, які сприяють помутнінню кришталика ока.
  • Азбест, миш'як, хлор, свинець та інші токсичні сполуки.

 

Мікроскопічні тверді частинки, що знаходяться в повітрі, класифікуються за розміром. Частинки PM2,5 отримали свою назву завдяки діаметру, що не перевищує 2,5 мкм. Вони перебувають у повітрі в завислому стані, подібно до одноклітинних водоростей у воді, та мають низьку швидкість осідання. Ці частинки особливо небезпечні, оскільки, маючи такий малий розмір, в процесі нашого дихання можуть проникати в кров, спричиняючи розвиток важких та хронічних захворювань по всьому організму. При високому рівні забруднення повітря можливі такі наслідки для очей:

 

  • Синдром сухого ока: речовини в повітрі порушують слізну плівку, викликаючи сухість та дискомфорт.
  • Кон’юнктивіт: це запалення, що часто викликається подразниками в повітрі.
  • Пошкодження рогівки: тривалий вплив дрібних частинок може призвести до мікроподряпин та дискомфорту.

 

В результаті Ви можете відчувати постійну сухість, а також можливі відчуття стороннього тіла, сльозотеча, почервоніння, набряк, свербіж, підвищена чутливість до світла, розмитість зору тощо. Це особливо актуально, якщо Ви користуєтесь контактними лінзами, адже вони з легкістю поглинають забруднення. При довготривалому впливі агресивних речовин можливі й більш серйозні наслідки, аж до появи новоутворень або часткової чи повної втрати зору через розвиток токсичної катаракти або ураження зорового нерва.

 

 

Як захистити очі?

 

Якщо Вам доводиться перебувати у забрудненому середовищі, варто подбати про здоров'я своїх очей. Ось кілька рекомендацій, дотримання яких дозволить зменшити негативний вплив на зір:

 

  • Сонцезахисні або прозорі захисні окуляри можуть вберегти Ваші очі від прямого впливу шкідливих частинок. Краще вибирайте серед тих моделей, що мають ще й захист по бокам.
  • Користуйтесь краплями для зволоження очей — вони врятують при сухості та допоможуть швидко прибрати поверхневий бруд з рогівки.
  • Якщо Ви носите контактні лінзи, краще відкласти їх до поліпшення якості повітря. Токсичні речовини мають властивість накопичуватися у матеріалі лінз. Тобто навіть при якісному очищенні, на жаль, важко позбутися усіх небезпечних сполук. Вони продовжуватимуть впливати на очі при подальшому використанні забрудненої лінзи.
  • Перейдіть на одноденні МКЛ, якщо немає змоги носити окуляри для зору. Так Ви щоранку надягатимете свіжу та стерильну пару, що убезпечить від повторного впливу агресивних речовин.
  • Слідкуйте за гігієною та зайвий раз не торкайтесь очей руками. В забрудненому середовищі очі особливо вразливі, тож зростає ризик отримати бактеріальну інфекцію. До речі, при загрозливому рівні індексу якості повітря пам'ятайте і про чистоту оселі. Так як у такій ситуації небажано відкривати вікна, домашній пил також накопичується. Тож регулярно здійснюйте вологе прибирання та в разі необхідності використовуйте очисники повітря.
  • При перших ознаках подразнення очей зверніться до лікаря. Самолікування може призвести до неочікуваних наслідків, тож краще проконсультуватися із фахівцем.

 

 

Оскільки рівень забруднення повітря продовжує зростати в усьому світі, його вплив на здоров’я очей стає неможливо ігнорувати. Саме тому особливо важливим є ефективний догляд за контактною оптикою. Вибирайте лише серед якісних та сертифікованих засобів для корекції зору та аксесуарів до них, наприклад від ТМ Solente. А профілактичні заходи допоможуть Вам боротися з впливом забрудненого повітря на очі.

 

Зробити замовлення на лінзи можна на сайті Київлінза, за телефонами, в роздрібних магазинах, в онлайн-чаті сайту в правому нижньому кутку, або написавши нам у будь-який месенджер.