Чи можна купатися в контактних лінзах? Таке питання турбує багатьох користувачів цих засобів, особливо за наявності суттєвих порушень зору. Дійсно, купання в морі чи басейні, а особливо заняття водними видами спорту, пірнання з аквалангом, серфінг часто спричиняють дискомфорт чи навіть стають неможливими без якісної корекції зору. Тож сьогодні розглянемо, чи можна користуватись контактною оптикою під час купання.

 

Загальні правила

 

Контактні лінзи можуть вести себе по різному в залежності від складу води та особливостей навколишнього середовища. Нижче розберемо це детальніше, а зараз звернімося до основних правил перебування у водоймах:

 

  • Контактну лінзу може легко змити сильний потік води. Для того, щоб убезпечити себе від такої неприємності, надягайте окуляри для плавання або ж тимчасово відмовтеся від використання корекції зору.
  • У воді можуть міститися патогенні мікроорганізми, що призводять до серйозних захворювань очей. Тому офтальмологи не рекомендують купатися у лінзах. Особливо небезпечним є плавання у гідрогелевих лінзах, адже вони сильніше вбирають вологу, ніж силікон-гідрогелеві, а з водою й усі небезпечні речовини, що у ній знаходяться. Якщо ж Ви не можете обійтися без корекції зору, то можна купити одноденні контактні лінзи. Після плавання Ви їх викидатимете та зведете ризик зараження очей до мінімуму.
  • Якщо ж Ви поплавали не в одноденних лінзах, після купання зніміть їх та проведіть процедуру очищення. Ідеально застосувати пероксидний розчин або ультразвуковий контейнер для глибокої та якісної дезінфекції.
  • Якщо відчуваєте сухість очей — обов'язково використовуйте краплі для зволоження. Візьміть їх з собою у зону відпочинку, де Ви збираєтесь купатись — так краплі не тільки знімуть дискомфорт, але й допоможуть трохи усунути поверхневі забруднення.
  • Не тріть очі, якщо у них попав пісок чи інше стороннє тіло. За можливості одразу зніміть лінзи чистими руками та зверніться до офтальмолога, щоб він перевірив очі на відсутність пошкоджень.

 

Контактні лінзи та солона вода

 

Сіль у морській воді негативно впливає на матеріал контактних лінз, тому вони можуть стати непридатними для використання уже після першого купання. Тож якщо Ви любите пірнати, не забувайте про спеціальні окуляри для плавання або ж перейдіть на одноденні лінзи на час відпочинку. За ними також буде легше доглядати, адже немає необхідності у використанні багатофункціональних розчинів та контейнерів для зберігання.

 

Купання у прісній воді

 

Вода у річці чи озері часто має більшу концентрацію бактерій, ніж морська, тож небезпека зараження при купанні у таких водоймах є вищою. Доволі рідкісним, але при цьому небезпечним захворюванням після необережного плавання може бути акантамебний кератит, що призводить до втрати зору. Знімайте лінзи перед купанням або використовуйте одноденні — так Ви убезпечите себе від неприємних наслідків.

 

Плавання у лінзах в басейні

 

Основна небезпека для очей під час перебування у басейні — хлор або інші речовини для дезінфекції. Вони мають агресивну дію на слизові, пересушують їх та можуть призвести до подразнення. Існує думка, що контактні лінзи у такому випадку навіть здатні частково захистити очі від хлорованої води, але тільки якщо Ви використовуєте одноденні засоби, які одразу ж утилізуєте після плавання, адже хімічні сполуки залишаються на лінзах та продовжують впливати на очі і після купання.

 

Приймання душу у лінзах

 

А як щодо душу? Його ми приймаємо щодня, і не завжди зручно це робити, маючи проблеми із зором. Основні небезпеки — це якість води, що тече з крану, ризик потрапляння засобів для миття в очі та ймовірність того, що лінзи змиє потік води. Звісно, краще не приймати душ в контактній оптиці, але якщо у цьому є необхідність, щільно закривайте очі під час водної процедури та не нехтуйте очищенням лінз після неї, якщо вода потрапила в очі. Так Ви зведете усі ризики до мінімуму.

 

Перебування у лінзах в сауні та лазні

 

У лазні чи сауні достатньо висока температура, і саме цей фактор негативно впливає на контактні лінзи. Вони можуть деформуватись чи пересохнути та пошкодити при цьому рогівку, тому варто зняти їх перед відвідуванням сауни або лазні. Те ж саме стосується і окулярів — не беріть їх із собою до приміщень із високою температурою, інакше оправа чи лінзи можуть зіпсуватись.

 

 

Як бачимо, купання в контактних лінзах не є цілком безпечним. Проте використання одноденних засобів, такі як Solente Impero 1- Day або Solente Daliya 1-Day, дозволить уберегти очі від негативних наслідків. А придбати одноденні лінзи за найдоступнішими цінами Ви можете в інтернет-магазині та оптиках Київлінза.