В першу чергу на стан здоров'я очей впливають спосіб життя та навколишнє середовище. Проте генетика на певному рівні також сприяє змінам у гостроті зору. У цій статті розглянемо, наскільки спадковість грає роль у виникненні зорових проблем.

 

Які проблеми із зором можуть передатись дитині?

 

Людина успадковує від батьків розмір очного яблука, особливості системи фокусування, властивості рогівки та безліч інших факторів, що впливають на утворення чи швидкість розвитку тих чи інших очних захворювань. Тобто вроджена катаракта, косоокість, амбліопія (ліниве око), короткозорість, далекозорість та астигматизм можуть певною мірою передаватися у спадок.

 

Деякі генетично передані аутоімунні захворювання також можуть впливати на роботу зорового апарату. Крім того, є вірогідність успадкування генів, що контролюють рівень тиску внутрішньої рідини очей. Таким чином, якщо хтось із родини страждав на глаукому, то у дитини збільшується вірогідність її розвитку у майбутньому. Деякі гени, що передаються дітям, впливають на процес помутніння кришталика, що призводить до катаракти. Це захворювання, що чекатиме практично на кожну людину у віці понад 80 років, проте ці гени визначатимуть ступінь проблеми. Генетика також має вплив на виникнення та розвиток дегенеративних захворювань сітківки.

 

Чи можна попередити виникнення спадкових зорових проблем?

 

Деякі зорові проблеми, такі як короткозорість, можна спробувати попередити або уповільнити їхній розвиток. Навіть якщо батьки мають не 100% зір, це зовсім не означає, що й у дитини неодмінно він буде поганим. Гострота зору батьків могла знизитись під впливом зовнішніх чинників, а не внаслідок спадковості, тож на їхній дитині це не позначиться, якщо прийняти запобіжні заходи. Ми вже писали у цій статті, як можна попередити зниження зору у дітей, але виділимо найголовніші з них:

 

  • Облаштуйте дитині зручне робоче місце із гарним освітленням, слідкуйте за її поставою.
  • Забезпечте їй повноцінне харчування, здорове дозвілля та якісний сон. Особливо важливими є прогулянки на свіжому повітрі.
  • Не допускайте зорового перенавантаження у дитини.
  • Захищайте очі малюка від ультрафіолету, він має згубний вплив на сітківку незалежно від віку. Можна придбати як звичайні сонцезахисні окуляри, так і у разі необхідності окуляри з лінзами для зору з UV-захистом, наприклад Solente Samira 1.58 Prestige Plus UV, Solente Joana 1.56 El Classico UV400 чи Solente Joana 1.67 AS El Classico.
  • Приводьте її на щорічну перевірку до офтальмолога та підбирайте корекцію зору згідно із рецептом. Не займайтесь самолікуванням.

 

Проте якщо причина проблеми — спадковість, або ж її виникнення пов'язане із родовими травмами чи внутрішньоутробними патологіями, то її вирішення, як правило, лише медикаментозне або хірургічне.

 

 

Далеко не всі проблеми із зором залежать лише від генетики. Проте цей фактор не варто ігнорувати. Тому якщо Ви запідозрили погіршення зору у дитини, не зволікайте із візитом до лікаря, адже проблеми на ранній стадії лікуються швидше та ефективніше. А якщо ж офтальмолог виписав дитині рецепт на корекцію зору, консультанти інтернет-магазину та оптик Київлінза допоможуть підібрати якісні та доступні засоби серед широкого асортименту ТМ Solente.