Частенько люди бояться носити контактні лінзи тому, що чули про них дуже багато суперечливого. Ми неодноразово віримо в те, що не перевіряли на собі. Тому зараз ви ознайомитеся з найпопулярнішими непорозуміннями про контактні лінзи.

ЩО ГОВОРЯТЬ ПРО КОНТАКТНІ ЛІНЗИ?

Досить часто можна почути, що носіння контактних лінз псує зір. Також часто люди думають, що контактні лінзи можуть випадати з ока, особливо при активному способі життя. Ще багато хто не може розібратися, як одягати контактні лінзи і боїться, що лінзи взмозі подряпати очі. Ще дуже багато міфів існує щодо догляду за контактними лінзами. Наприклад, що можна не міняти розчин для лінз або зовсім ним не користуватися.

У колі тих, хто вже користується контактними лінзами можна почути, що нічого не буде, якщо носити контактні лінзи довше пропонованого терміну носіння. Сюди ж відносимо думку, що терміни носіння придумали виробники лінз для того, щоб заробити більше грошей.

Якщо ви впевнені в правильності всіх перерахованих вище пунктів, ця стаття для вас. Читайте, запам'ятовуйте, і не нашкодьте своєму здоров'ю.

ПРАВДА ПРО КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

Давайте почнемо з того, що контактні лінзи не можуть завдати шкоди очам або ж занести інфекцію. Це можливо тільки через неправильний догляд за лінзами або ж, якщо ви носите чужі лінзи. Робити це категорично заборонено! Далі, правильно підібрана лінза ніколи не випаде з ока. Навпаки, саме для занять спортом використовують контактні лінзи замість окулярів, адже вони не заважають активно пересуватися. Перший раз процес надягання лінз може затягнутися, але вже через кілька днів ви ввійдете в ритм і більше не будете задаватися питанням: як же помістити лінзу в око?

Щодо догляду. Використання розчину для контактних лінз обов'язково, якщо мова не йде про одноденні лінзах. Кожен день розчин потрібно міняти, адже він відповідає за дезінфекцію лінз. Зараз дуже важливе правило: ні в якому разі не можна носити лінзи довше терміну носіння. Якщо у вас щоденні лінзи, міняти їх потрібно кожен день, лінзи на місяць обов'язково викинути через місяць і т.д. Переношування лінз може привести до утворення інфекцій, алергічних реакцій та інших ускладнень, які можуть викликати додаткові проблеми із зором. Завжди запам'ятовуйте або записуйте день, коли почали носити лінзи, адже наслідки можуть бути плачевними. І ще, обов'язково звертайте увагу на термін придатності контактних лінз.

Якщо ви хочете перейти на контактні лінзи, не довіряйте інформації, яку почули від знайомих або прочитали в інтернеті. Краще відразу зверніться до фахівця і тоді вашому зору ніщо не загрожує.