Що потрібно знати про жорстких контактних лінзах

Асортимент контактних лінз в сучасних магазинах оптики може порадувати навіть самого вимогливого клієнта. Контактні лінзи відрізняються в залежності від ціни, виробника, режиму носіння і т.д. Кожен вибирає собі контактні лінзи за індивідуальними характеристиками. Якщо ви звертаєте увагу на такий показник, як газопроникність, слід зупинитися на жорстких контактних лінзах. Перед початком носіння даних лінз потрібно розібратися з їх перевагами і недоліками.

Чим корисні жорсткі контактні лінзи?

Жорсткі контактні лінзи виготовляються на основі силікону, і саме цим обумовлена ​​їх висока газопроникність. Жорсткі контактні лінзи добре тримають форму, і за рахунок цього можна уникнути спотворень зображення. Якщо порівнювати їх з м'якими, то саме у випадку з жорсткими їх важче пошкодити. Тому ці лінзи називають «довговічними», і ви можете зовсім не турбуватися про те, що пошкодите їх під час надягання.

Якщо ви тільки починаєте носити контактні лінзи, надягати жорсткі газопроникні контактні лінзи буде набагато простіше. Також на поверхні жорстких лінз накопичується менше білкових відкладень, що робить їх носіння більш безпечним. Варто відзначити, що жорсткі контактні лінзи не мають в своєму складі води і тому можна додатково не використовувати зволожуючі краплі.

Які недоліки жорстких контактних лінз?

Як тільки ви почали носити лінзи, повинен пройти деякий період адаптації, під час якого можна відчувати дискомфорт. Але ж процес підбору жорстких контактних лінз може виявитися дуже важким. Також  після їх носіння припиняє прогресувати короткозорість, адже змінюється форма рогівки.

Тим не менш, переваг у них достатньо. Якщо ви хочете купити жорсткі контактні лінзи, ціна на них буде залежати від виробника і магазину, в якому купуєте.