Школа — важлива частина життя дитини. Але, на жаль, з кожним роком збільшується кількість дітей, що потребує корекції зору. Тож у цій статті розглянемо, як правильно обрати окуляри для навчання та заохотити дитину до їхнього використання.
Як вибрати дитячу оправу?
Зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена оправа. Ідеально, якщо він буде міцний та гнучкий, але при цьому легкий та комфортний. Серед лідерів для виготовлення дитячих оправ є полікарбонат, адже він відповідає вищевказаним вимогам. Це важливо, якщо дитина активна, адже при її ймовірному падінні знижується вірогідність того, що окуляри зламаються.
Якщо ж з певних причин Ви бажаєте придбати оправу з металу, то найкращим варіантом буде B-Titanium, адже він практично невагомий і при цьому надзвичайно міцний та гнучкий. Також можна придивитись і до оправ для дорослих з невеликою шириною, особливо, якщо дитина вже відчуває, що дорослішає та хоче більш стримані окуляри.
Діти часто дивляться угору, при цьому під час навчання можуть щось записувати чи малювати, тому краще не надавати перевагу занадто вузьким за формою окулярам, щоб забезпечити достатній огляд як знизу, так і зверху. При цьому оправа не повинна лежати на щоках, а її верхня частина не бути вищою за лінію брів. Також слідкуйте, щоб вона була не надто широкою та не виходила за межі обличчя по бокам.
Завушники мають надійно фіксувати оправу на дитині, щоб вона не злітала та не підскакувала при різких рухах голови. Але при цьому окуляри не повинні тиснути на вуха та скроні, або викликати інший дискомфорт. Те саме стосується і носоупорів. Надійність та зручність — важливі критерії, які треба враховувати.
Комфорт та безпека, звісно, є важливими факторами, що впливають на вибір оправи. Проте естетика також має значення. Якщо оправа не буде подобатись дитині, то й окуляри вона носитиме з меншим задоволенням, не буде почувати себе впевнено, що не сприятиме її соціалізації серед однолітків. Сучасні дитячі оправи мають різні дизайни: яскраві кольори, зображення улюблених героїв, цікаві візерунки, а також більш стримані та класичні варіанти, тож Ваша дитина точно зможе знайти те, що їй буде до вподоби.
Як вибрати окулярні лінзи для навчання?
Лінзи мають бути стійкими до подряпин та ударів, а також максимально безпечними у разі, якщо окуляри все-таки зламаються, щоб уламки не потрапили до ока. Скляні лінзи не підходять для дитячих окулярів, адже вони не відповідають вимогам безпеки. Полімерні більш легкі та стійкі до ударів, проте їх легше подряпати. Але цей недолік вирішується спеціальним покриттям, що дозволяє збільшити стійкість окулярних лінз до подряпин.
Так як сучасні діти все більше часу проводять за гаджетами як для навчання, так і під час дозвілля, рекомендуємо обирати лінзи, що мають захист від синього світла, наприклад Solente Samira 1.58 Crystal Blue чи Solente Joana 1.61 AS Crystal Blue. Фотохромні ж лінзи дозволять одразу закрити питання і з сонцезахисними окулярами. Якщо у навчальному приміщенні дуже яскраве освітлення, то не зайвим буде антиблікове покриття, що усуває відблиски та робить зображення більш чітким. Антистатичне, гідрофобне та олеофобне покриття спрощують догляд, зменшуючи налипання пилу, крапель та відбитків пальців на лінзах.
Діоптрії мають відповідати актуальному рецепту від лікаря. Не забувайте щорічно приводити дитину на огляд до офтальмолога та у разі необхідності корегувати оптичну корекцію. Пам'ятайте, що її ступінь має бути саме таким, який вказаний у рецепті, не занижуйте показники, щоб “око працювало”, це може лише погіршити ситуацію.
Як заохотити дитину до використання окулярів?
Як ми вже згадували вище, дайте дитині прийняти участь у виборі оправи. Це значно збільшить шанси того, що вона не відмовлятиметься носити окуляри. Адже думка однолітків та їхнє визнання для дітей часто є важливими, тому й малюк має собі подобатись у дзеркалі.
Дитина не повинна сприймати окуляри як покарання за час, проведений у гаджетах. Тоді вона не асоціюватиме корекцію зору як неприємний примус і те, чого варто уникати будь-якими способами.
Покажіть на практиці різницю у сприйнятті інформації з окулярами та без. Цікаві ігри, перегляд улюблених фільмів, подорожі тощо грають яскравими фарбами, якщо використовувати корекцію зору. Дитина може не усвідомлювати, що з меншою гостротою зору знижується і якість життя.
Окуляри — стильний аксесуар, а не привід для насмішок. Робіть щирі компліменти зовнішньому вигляду дитини, коли вона носить корекцію зору. Якщо у Вашого малюка є улюблені персонажі, що носять окуляри, нагадайте йому про них.
Діти швидко ростуть, а гострота зору може змінюватись. Тому як оправа, так і лінзи можуть швидко перестати підходити дитині. Саме тому так важливо зберігати баланс між якістю та ціною при купівлі нових дитячих окулярів. Завдяки широкому вибору дитячих оправ від Solente Ваш малюк точно знайде те, що буде йому до вподоби, а доступні ціни в інтернет-магазині та салонах оптик Київлінза дозволять подбати про корекцію зору дитини без шкоди гаманцю.