Контактні лінзи під час подорожей чи тривалих поїздок — зручний та комфортний спосіб корекції зору, якщо ретельно до цього підготуватись. У цій статті ми розглянемо нюанси догляду за контактною оптикою поза домом, як правильно її обрати та убезпечити себе від виникнення можливих проблем.

 

Як обрати лінзи для подорожі?

 

Перш за все необхідно правильно підібрати контактні засоби. Найкращим варіантом стануть одноденні лінзи. Вони не тільки не потребують особливого догляду та зберігання, але й більш безпечні для здоров'я очей. А найбільш корисними вони будуть у тому випадку, якщо Ви збираєтесь купатись у подорожі або будете знаходитись у запилених локаціях.

 

Якщо ж з певних причин Ви не бажаєте використовувати одноденну оптику, можна купити лінзи, у яких можна спати. До таких відносяться Solente Impero SiHy Monthly. Це зручно і спрощує догляд за ними, проте не нехтуйте базовими правилами гігієни.

 

Хочемо наголосити, що не варто експериментувати саме під час поїздки та тестувати нові для Вас лінзи у подорожі. Є вірогідність, що вони Вам не підійдуть, тому радимо придбати МКЛ та спробувати їх заздалегідь. Також не зайвим буде взяти запасну пару лінз на випадок, якщо засіб зіпсується чи загубиться. Про всяк випадок візьміть або сфотографуйте рецепт на контактні вироби, щоб у разі чого Ви могли придбати їх у місцевій оптиці.

 

Як правильно зберігати лінзи під час поїздок?

 

Якщо Ви не збираєтесь носити одноденні лінзи, постає питання правильного зберігання контактної оптики. Корисною покупкою стане дорожній набір. Це зручний органайзер, до складу якого часто входять: футляр, контейнер для зберігання, пінцет, маніпулятор для надягання, міні-флакон для розчину та дзеркальце. Склад наборів може відрізнятись, тому краще його уточнювати перед покупкою.

 

У чому ж полягає їхня зручність? Вони не займають багато місця, при цьому мають в собі усе найнеобхідніше для експрес-догляду за лінзами. Ви можете швидко їх зняти, очистити, зберігати та знову надягнути. При цьому формат дорожніх наборів дозволяє перевозити їх у ручній поклажі або ж просто покласти до кишені!

 

Якщо під час поїздки Ви даєте очам перепочити і зберігаєте лінзи у контейнері, прослідкуйте, щоб він був щільно закритий та кількість багатофункціонального розчину у ньому була достатньою. Інколи поверхня, на якій знаходиться контейнер, може бути недостатньо рівною чи надто хиткою. Через це може виникнути ситуація, що лінзи зміщуються та рідина перестає покривати їх повністю. Внаслідок цього контактні засоби пересихають та псуються, тому не економте на кількості розчину. А для того, щоб Ваша валіза не була надто важкою, можна купити невелику пляшечку розчину об'ємом 100 мл.

 

Навіщо потрібні ультразвукові контейнери?

 

Якщо Ви не користуєтесь одноденними лінзами та плануєте плавати у них чи знаходитись у місцях, де неможливо забезпечити ідеальну гігієну, радимо придбати ультразвуковий контейнер для очищення. Це чудовий девайс, що подбає про чистоту та безпеку використання контактних лінз у найбільш непередбачуваних умовах.

 

Чи потрібні краплі під час подорожі?

 

Якщо Ви сумніваєтесь, чи потрібно брати у подорож краплі для зволоження, або ж це зайва річ у валізі, запевняємо — вони будуть у нагоді навіть тим, хто не користується контактними лінзами. А якщо Ви плануєте пересуватись літаком, то це обов'язкова річ, тим паче, що вона не займає багато місця. У салоні цього транспортного засобу недостатньо вологе повітря, що може призвести до синдрому сухого ока. Автобуси чи поїзди часто вмикають кондиціонери, що також висушують повітря. Подбайте про свій зір та візьміть із собою краплі, а Ваші очі будуть Вам вдячні!

 

Як підтримувати гігієну?

 

Як і зазвичай, перед тим, як торкатись очей та контактних лінз, необхідно потурбуватися про чистоту рук. Проте не завжди це можливо, перебуваючи поза домом. Часом водопровідна вода у місцевості, де Ви знаходитесь, буває неналежної якості. Або ж немає доступу і до такого об'єкту цивілізації. Як у такому випадку очистити руки та зберегти мікрофлору очей?

 

Один з кращих способів — використання антисептика. Але не забувайте, що засоби для дезінфекції рук у своїй більшості містять спирт, що може обпекти рогівку. Тому перед безпосереднім контактом з очима потрібно промити ті подушечки пальців, які Ви зазвичай використовуєте при маніпуляціях з лінзами, багатофункціональним розчином або питною водою, якщо вона є. Якщо антисептика немає, можна використати вологі серветки без запаху, також промивши пальці розчином після них.

 

 

Усі ці правила з догляду за контактними лінзами не обмежують Вас, а навпаки, дають свободу. Свободу у фізичній активності, комфорті за різних температур, відмінних оптичних якостях тощо. Тож не лякайтесь їх та оцініть різницю із корекцією зору за допомогою окулярів. А завітавши до оптик чи інтернет-магазину Київлінза наші консультанти допоможуть обрати найкращий варіант серед МКЛ для Вашої майбутньої подорожі.