Часом декоративні засоби можуть осипатись та потрапляти в очі. Для носіїв контактних лінз ця проблема особливо актуальна, адже часточки косметики можуть не лише забруднити оптичний засіб, але й пошкодити його та навіть травмувати рогівку. Тож у цій статті розглянемо правила нанесення макіяжу, що допоможуть вберегти Ваші очі та красу.

 

Дотримуйтесь наведених нижче правил, щоб убезпечити себе від потрапляння декоративної косметики в очі:

 

  • Пам'ятайте про порядок нанесення косметики та маніпуляцій із лінзами. Фарбуватись необхідно після того, як надягнули оптичні засоби, а перед змиттям потрібно зняти лінзи.
  • Обираючи декоративні засоби, звертайте увагу на позначки “гіпоалергенно” та “протестовано офтальмологами”. Це зменшить вірогідність алергічної реакції.
  • Не використовуйте туш, що містить мікроволокна для подовження вій, адже є ризик їхнього потрапляння в очі.
  • Вчасно змінюйте засоби для макіяжу очей. Слідкуйте за терміном придатності. Наприклад, туш варто змінювати кожні 3 місяці. А якщо вона почала осипатись раніше — то її також краще позбутись, адже її часточки також потраплятимуть на лінзи.

 

 

  • Підведення слизової повік робить погляд виразним та яскравим, а ще суттєво збільшує ризики потрапляння косметичних засобів на контактні лінзи. Варто утриматись від такого способу нанесення макіяжу, щоб вберегти себе від неприємних наслідків.
  • Якщо є можливість замінити сипучі продукти на рідкі та кремові — зробіть це. Або хоча б знайдіть пресовані аналоги, наприклад компактна пудра замість розсипчастої, так при нанесенні в очі потрапить мінімум дрібних частинок засобу.
  • Ідеально, якщо Ви підберете замість пензликів інші засоби для нанесення макіяжу, наприклад спонжі чи пальці, адже ворсинки пензлів розпорошують косметику, що може потрапити на лінзи.
  • Уникайте засобів, які містять великі часточки, наприклад глітер. Або наносьте їх подалі від лінії росту вій та обов'язково на спеціальну липку базу, щоб убезпечити себе від осипання блискіток.

 

 

  • Обираючи між засобами на водній чи олійній основі, надайте перевагу першим, адже навіть якщо вони потраплять на лінзи, то контактну оптику буде простіше очистити.
  • Якщо Ви наносите аерозольні засоби, такі як парфуми, лак для волосся чи сухий шампунь, робіть це до надягання контактних лінз. Якщо ж Ви вже надягнули їх, то перед розприскуванням щільно закрийте очі, а після цього почекайте пару хвилин до відкриття, щоб хмара із засобу розсіялась.
  • Якщо Ви все-таки знімаєте макіяж у лінзах, не використовуйте для цього олійні текстури, такі як гідрофільна олія чи двофазні засоби. Масна текстура при попаданні на лінзу забиває її пори та їх потім важко очистити.
  • Не забувайте про ретельну дезінфекцію офтальмологічних засобів. Використовуйте механічне очищення пальцями, пероксидні розчини для не кольорових лінз або ультразвукові контейнери для усіх типів м'яких контактних лінз.
  • Для збереження здоров'я очей найліпшим вибором стануть одноденні лінзи, адже навіть якщо на них потрапить косметика, увечері Ви викинете оптичні засоби та зранку надягнете нові.

 

 

Можливо, ці рекомендації на перший погляд здаються складними, проте на практиці все досить просто, а головне — з турботою про своє здоров'я. Підберіть для себе ту техніку, що підкреслить Ваші очі без ризику для них, а ми подбаємо про те, щоб Ви завжди були впевнені у якості оптичних засобів. Завітайте до інтернет-магазину чи мережі оптик Київлінза, де наші фахівці з радістю підберуть для Вас сертифіковані лінзи від ТМ Solente.