Контактні лінзи є популярним засобом корекції зору, але часто користувачі стикаються з питанням: "Чи можна їх носити під час застуди?" Давайте розглянемо це питання детально і з'ясуємо, як правильно діяти, щоб зберегти здоров'я очей під час хвороби.

Як правило, при застуді людина хоче тільки одного – скоріше видужати, і це природно. Найчастіше в такі моменти багато речей відходять на другий план.  Але є те, про що не слід забувати. Це, перш за все, правила особистої гігієни.  Так як всім відомо, що при застуді носити лінзи не слід, але мало хто знає, чому цього не варто робити, якщо ви хворі. 

Давайте розберемося в основних причинах:

 1. Перша і основна причина - це інфекція.  Через те, що під час застуди організм людини відчуває нестачу рідини та це стосується і очного яблука, ризик виникнення інфекції значно збільшується.

 2. Друга причина - це нежить.  Під час процедури очищення дихальних шляхів ви ненавмисно заносите бактерії в очі, а якщо в цей час на вас знаходяться лінзи, то бактерії просто починають розмножуватися, так як доступ кисню і рідини обмежений.

 3. Третя причина - ослаблений імунітет.  Око - дуже чутливий орган,  він схильний до виникнення інфекційних захворювань.

Якщо вірити статистиці, то кожен другий користувач м'яких контактних лінз, якщо він забув їх зняти під час хвороби, заражається різними інфекційними захворюваннями очей.
Тому краще не ризикувати і знімати контактні лінзи, якщо ви відчуваєте, що починаєте хворіти. Якщо ж ви вже занесли інфекцію, то потрібно в обов'язковому порядку звертатися до лікаря, який встановить вид інфекції і призначити правильне лікування.
Існує думка, що за допомогою очних крапель, якими досить промивати очі кілька разів в день, можна уникнути зараження або ж вилікувати інфекційне захворювання. Але це не правда.  Якщо краплі і допоможуть, то вони всього лише знімуть симптоми, при цьому хвороба залишиться і може спричинити  великі ускладнення.

Які інфекції можна занести через слизисту оболонку, використовуючи контактні лінзи під час застуди?

Контактні лінзи можуть збільшити ризик інфекцій, особливо під час застуди або інших респіраторних захворювань. Інфекції можуть потрапити через слизову оболонку очей при неправильному використанні або незадовільній гігієні. 

Інфекції, які можна занести через контактні лінзи під час застуди:

 • Кон'юнктивіт: Це запалення слизової оболонки очей викликане бактеріями або вірусами. При застуді ризик збільшується, і контактні лінзи виступають джерелом передачі інфекції.

 • Кератит: Це серйозне запалення рогівки, яке може виникнути через мікротравми, інфекції або інші подразники. Використання контактних лінз збільшує ризик розвитку кератиту, особливо під час застуди, коли імунітет організму ослаблений.

 • Синусит: Інфекція синусів може також вплинути на очі, особливо якщо вона розповсюджується вниз від верхніх дихальних шляхів.

 • Кератокон'юнктивіт: Це поєднання запалення рогівки і слизової оболонки очей, виникає внаслідок бактеріальної або вірусної інфекції.

Що ж потрібно робити, якщо ви захворіли і носите лінзи?

 • Постарайтеся змінити лінзи на окуляри (якщо це можливо). Під час застуди організм витрачає багато енергії на подолання інфекції. Щоб прискорити процес відновлення, рекомендується тимчасово перейти на окуляри, давши своїм очам можливість відпочити від контактних лінз.

 • По можливості не чіпайте очі руками. Чим менше ви контактуєте з оком, тим менше ризик зараження. Збудники застуди легко передаються через контакт з руками. Перед тим як торкатися контактних лінз, обов'язково мийте руки милом та водою. Це допоможе уникнути передачі інфекції на лінзи та запобігти подразненню очей.

 • Намагайтеся дотримуватися режиму носіння лінз і їх дезінфекції, який повинен проходити не менше одного разу на тиждень. Якщо застуда супроводжується важкими симптомами, розгляньте можливість зменшення тривалості часу, протягом якого ви носите контактні лінзи. Дозвольте своїм очам додатковий відпочинок і оберіть окуляри, коли це можливо.

 • Після закінчення хвороби рекомендується змінити лінзи і купити нові. Навіть якщо ви дотримувалися правил особистої гігієни і промивали лінзи, все ж краще не ризикувати.

 • Зволоження очей. Застуда часто супроводжується сухістю та свербежем очей. Рекомендується використовувати зволожуючі краплі для очей, які допоможуть зменшити сухість та полегшити дискомфорт.

 • Відвідайте офтальмолога. Якщо симптоми залишаються тривалими, важливо звернутися до офтальмолога. Він надасть індивідуальні поради та рекомендації, оцінить стан ваших очей та допоможе вам визначити, чи можна продовжувати використовувати контактні лінзи.

Усі зазначені поради це лише рекомендації, і важливо враховувати індивідуальні особливості організму. Здоров'я ваших очей – завдання, яке вимагає уваги та дбайливості, особливо під час застуди.