Контактна корекція зору з часом завойовує все більше і більше прихильників. Носії контактних лінз користуються рядом переваг - можливістю займатися спортом, не боячись пошкодити або зламати окуляри, зручністю і комфортом при носінні, що особливо важливо в зимовий період.

Але завжди стоїть питання, яким лінзам віддати перевагу. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

З історії контактної корекції

Перші вироблені контактні лінзи були виготовлені зі скла. Але вони були незручними у використанні, важкими, не пропускали кисень і часто викликали відчуття дискомфорту в очах.

Наступним етапом у розвитку галузі був винахід жорстких контактних лінз. Цей вид лінз пропускав кисень у достатній кількості, через що вони отримали другу назву - жорсткі газопроникні лінзи, але і вони як і раніше залишалися незручними і іноді викликали роздратування.

Поворотним моментом стало виробництво м'яких контактних лінз. У наш час ними користується понад 90% користувачів контактної корекції. Жорсткі лінзи ж сьогодні використовуються переважно для корекції високих ступенів астигматизму і лікування кератоконуса.

Що потрібно знати про м'які контактні лінзи

М'які контактні лінзи складаються з води на 35-80%, що робить їх надзвичайно гнучкими та зручними у використанні. Їх виробляють з гідрогелю або силікон-гідрогелю. Не так давно, до речі, з'явилися лінзи з гіпергеля - матеріалу, який поєднує в собі переваги гідрогелю та силікон-гідрогелю.

Гідрогелеві контактні лінзи виготовляють з полімерів, які важко пропускають кисень. Щоб рогівка "дихала", такі лінзи виробляють з підвищеним вмістом води. При висиханні лінзи з гідрогелю стають жорсткими і деформуються.

Силікон-гідрогелеві контактні лінзи пропускають більше кисню, ніж лінзи гідрогелеві, за рахунок наявності в складі силікону.

Силіконові контактні лінзи, як їх ще називають, - міцніші і краще тримають форму. Крім цього, безсумнівною їх перевагою є, також, той факт, що відкладень білка на таких лінзах залишається набагато менше.