На жаль, далеко не всі щорічно проходять повноцінну перевірку зору у офтальмолога. При цьому його гострота може погіршуватись, а людина про це навіть не підозрюватиме, адже звикає та адаптовується до нових можливостей свого зору. Але що буде, якщо не коригувати його протягом тривалого часу?

 

Які наслідки недостатньої корекції зору?

 

Якщо Ви давно не перевіряли гостроту зору, то є вірогідність, що у ній відбулися зміни. І не важливо, чи коригували Ви його до цього, чи ні, недостатня корекція може мати негативні наслідки.

 

Що ж відбувається, якщо Ви не коригуєте чи недостатньо коригуєте короткозорість? При роботі на близькій відстані очі напружуються, при цьому не можуть розслабитись і при вдивлянні у далечінь, тому що доводиться примружуватись для того, щоб добре все побачити. Так як очі не можуть розвантажитись, то короткозорість прогресує.

 

Відсутність корекції далекозорості, особливо вікової, як правило не дуже впливає на її розвиток, адже з часом вона сама може збільшуватись природним чином. Проте це суттєво знижує якість життя, так як втрачається можливість читати, писати чи виконувати іншу дрібну роботу. Корекція далекозорості знижує вірогідність появи порушень акомодації та зорової втоми, головного болю чи відчуття розпирання в очах.

 

Які наслідки занадто сильної корекції зору?

 

А як щодо занадто великих діоптрій? Що буде, якщо Вам неправильно підібрали корекцію, або ж Ви самостійно обрали варіант із більш сильними лінзами?

 

Як і в попередній ситуації, неправильні діоптрії не несуть нічого хорошого для гостроти зору. Окуляри або контактні лінзи за своїм призначенням мають фокусувати зображення на сітківці. Проте якщо лінза занадто сильна для Ваших діоптрій, то зображення не потраплятиме чітко на сітківку, тому очам доведеться це компенсувати, напружуючись ще більше. Вони втомлюватимуться та згодом при постійному використанні занадто сильної корекції зір почне погіршуватись.

 

Що буде, якщо не корегувати астигматизм?

 

Проблема може полягати не тільки у неправильно підібраній діоптрії. Існують певні особливості зору, коли відсутність корекції може призвести до зорової втоми чи інших негативних наслідків. Наприклад, при астигматизмі за відсутності якісної корекції турбуватимуть головні болі, а також почервоніння та втома очей, інколи — навіть запалення повік. З часом людина починає бачити предмети все більш розпливчатими чи розтягнутими, виникає двоїння зображення. Це відбувається тому, що кривизна рогівки за наявності цього захворювання відрізняється на різних ділянках, тоді як у нормі форма поверхні рогівки є сферичною. Звісно, у таких умовах людина поступово втрачатиме свою працездатність та якість життя. Таким чином окуляри чи спеціальні контактні лінзи, наприклад Solente Monti for Astigmatism, не лише значно покращать зорове сприйняття навколишнього світу, але й уповільнять подальше погіршення зору.

 

Що буде, якщо не корегувати порушення акомодації?

 

При порушеннях акомодації знижується здатність ока чітко бачити на різних відстанях. При цьому очі перенапружуються та втомлюються, з'являються головний біль та почервоніння очей, зображення стає нечітким. Виникатиме синдром зорової втоми, а м'язи ока перебуватимуть у напрузі навіть тоді, коли у цьому немає необхідності. Тож не нехтуйте корекцією зору, щоб допомогти очам розслабитись. Детальніше про порушення акомодації розглядали у цій статті.

 

 

Як бачимо, не варто ризикувати та намагатись носити окуляри чи контактні лінзи з діоптріями, що Вам не підходять. Тож обов'язково щорічно відвідуйте офтальмолога та оновлюйте свої оптичні засоби за потреби. Також перевірити зір Ви можете у наших оптиках у Києві чи Львові, а швидко та зручно придбати окуляри чи контактні лінзи можна в інтернет-магазині Київлінза, що завжди пропонує найбільш вигідні акції та смачні ціни.