Контактні лінзи мають безліч переваг перед окулярами. Проте цей засіб вимагає особливого догляду та ретельного підбору, інакше можуть виникнути проблеми у процесі експлуатації, наприклад прилипання лінзи до рогівки.

 

Чому лінза прилипає до ока?

 

Найчастіші причини — сухість очей та неправильно підібраний засіб. Якщо радіус кривизни лінз Вам не підходить, вони можуть сидіти або надто щільно, або ж навпаки надто вільно. Проте це скоріше рідкість, що лінза прилипає саме через неправильну посадку. Основними факторами, що на це впливають, є:

 

  • Сухість навколишнього середовища через кондиціонер чи обігрівач, сильний вітер на вулиці.
  • Тривала робота за комп'ютером чи інша робота, що потребує високої концентрації.
  • Сон в МКЛ, що не призначені для цього.
  • Переношування контактних лінз.
  • Наявність запального захворювання.
  • Недотримання гігієни, що призводить до накопичення відкладень на лінзах.
  • Браковані вироби, підробка чи неякісна продукція без сертифікації.

 

Як зняти лінзу, що прилипла до рогівки?

 

Якщо Ви все-таки зіштовхнулися із таким явищем, як прилипання лінзи до ока, то необхідно провести такі маніпуляції:

 

  • В першу чергу потрібно заспокоїтись. Якщо Ви будете панікувати, то нічим собі не зарадите. Лінза, що прилипла до рогівки, — не унікальний випадок. Якщо Ви обережно виконаєте наступні дії, то з більшою вірогідністю Вас не спіткають серйозні наслідки.
  • Перед тим, як вийняти лінзу, її необхідно зволожити. Для цього використайте краплі, що сумісні із МКЛ. 2-3 краплі в кожне око має бути достатньо.
  • Не тріть очі, не намагайтеся силою вийняти лінзу, не дряпайте її, інакше є великий ризик пошкодити рогівку. Натомість закрийте очі та почекайте, доки лінза зволожиться. Можете трохи покліпати, щоб волога краще розподілилась по рогівці, або порухати очима під закритими повіками. Якщо відчуваєте, що вологи замало, закапайте очі ще раз.
  • Коли зрозумієте, що лінза достатньо зволожилась, спробуйте обережно її витягнути звичним для Вас способом. Найкраще для цього підійде спеціальний маніпулятор з присоскою, що йде у комплекті з пінцетом для лінз чи дорожніми наборами. Не намагайтесь витягнути її за допомогою нігтів чи предметів, що не призначені для цього. Також можна подушечками пальців обережно помасажувати закриті повіки та спробувати зрушити МКЛ до кутика ока, тоді витягти її буде значно легше.
  • Після того, як Ви витягнули лінзу, перевірте її на наявність ушкоджень. Є вірогідність, що лінза могла надірватись, а в оці залишився її маленький шматочок. Його теж необхідно в такому випадку витягнути, а лінзу викинути, адже вона більше не придатна до використання.
  • Можлива така ситуація, що лінзи підібрані правильно, сухості немає та Ви дотримуєтесь усіх правил використання контактних лінз, проте у Вас все одно не виходить зняти їх. Проблема може бути у тому, що у Вас надто вологі пальці, якими Ви намагаєтесь вийняти МКЛ. Помийте руки та ретельно їх висушіть паперовим рушником, після цього лінза вже має добре прилипати до пальця та зніматись з ока.
  • Після того, як Ви витягли лінзу, закапайте око. Деякий час можливе легке подразнення та почервоніння, проте якщо травми відсутні, то ці симптоми пройдуть самостійно. Якщо ж Ви відчуваєте печіння, різь, сльозотечу, а почервоніння не проходить протягом тривалого часу, обов'язково проконсультуйтесь із лікарем.
  • Якщо ж Ви так і не змогли зняти лінзу, необхідно терміново звернутись до офтальмолога, щоб він оглянув око та допоміг Вам.

 

 

Прилипання контактної лінзи до рогівки — нечасте явище, яке, однак, може трапитись із кожним. Для того, щоб мінімізувати цю вірогідність, дотримуйтеся правил використання МКЛ та купуйте лише сертифіковану продукцію, наприклад від українського бренду Solente. Зробити замовлення можна на сайті, за телефонами, в роздрібних магазинах, в онлайн-чаті сайту в правому нижньому кутку, або написавши нам у будь-який месенджер.