Мало хто не чув про користь підтримки водного балансу організму. Вода регулює травлення, очищує організм, бере участь у регуляції його температури та відіграє не останню роль у підтримці пружності шкіри. Практично жоден орган нашого тіла не зміг би функціонувати повноцінно без води, у тому числі й органи зору. Саме тому ми вирішили приділити увагу такому звичному, але такому важливому напою, як вода, щоб розібратись у його ролі для здоров'я очей.
Роль води у здоров'ї очей
Сльози не тільки лікують душевні рани, але й допомагають підтримувати стан рогівки. Вони змащують її, допомагають позбутися невеликих забруднень, захищають та дезінфікують. Окрім того, приймають участь у заломленні променів світла, що дозволяє більш чітко бачити навколишній світ. При цьому сльози на цілих 99% складаються з води! Тож які б важливі не були ліпіди та білки у складі сльози, без води вона не матиме необхідної консистенції.
Крім того, вода потрібна для нормальної циркуляції крові, що важливо у надходженні поживних речовин до органів зору. Підтримка рівня артеріального тиску, де вода відіграє не останню роль, необхідна як один із факторів запобігання таких зорових хвороб, як ретинопатія або глаукома.
До чого може призвести зневоднення?
Вже при втраті всього 1% рідини вже можна відчути негативні ефекти. Починає розвиватись так званий «синдром сухого ока», назва якого говорить сама за себе. При нестачі води зменшується вироблення сльози, стоншується слізна плівка на рогівці, а це у свою чергу призводить до дуже неприємних, а часом навіть небезпечних наслідків. До них входять печіння, почервоніння, відчуття стороннього тіла, світлочутливість, тимчасове погіршення зору, вразливість органів зору перед інфекціями тощо. Особливо гостро цю проблему відчувають користувачі контактних лінз, але ці оптичні засоби слугують своєрідним бар'єром між рогівкою та сльозою.
Не виключені і проблеми естетичного характеру. При зневодненні кров стає більш густою та темною, а шкіра під очима втрачає тонус і стає сухою та тонкою, в результаті з'являються темні кола під очима. Хоча зовнішній вигляд, безумовно, є важливим, загустіння крові призводить також і до порушення постачання корисних речовин до очей і навіть розвитку деяких очних хвороб внаслідок коливання артеріального тиску.
Скільки потрібно пити води?
Тож якої кількості рідини потребує наш організм? 1,5 - 2 літри, 8, 10, 12 склянок, чим більше тим краще, чи варто прислухатись до себе? Насправді необхідна кількість води для організму є індивідуальною. І залежить не лише від ваги, але й віку, статі, фізичної активності, кліматичних умов, наявності хвороб, необхідності приймати медикаменти, а також якщо Ви вагітні чи годуєте грудьми.
Загалом важливо пити саме тоді, коли Ви відчуваєте спрагу. Але й тут є нюанси. При низькій втраті води ми можемо не відчувати її нестачу, крім того, рецептори, що відповідають за бажання їсти та пити, знаходяться близько один до одного, через що ми можемо сплутати їх, тож інколи ми не тільки не поновлюємо запас води, але й починаємо їсти тоді, коли організм цього зовсім не потребує. Діти також не завжди розуміють, що вони відчувають спрагу, тому важливо стежити за тим, скільки води на добу вони випивають.
Варто зазначити те, що надмірна кількість води навіть здоровому організму може нанести шкоду. Якщо її кількість така, що нирки не в змозі вивести надлишок рідини, є вірогідність появи набряків, нудоти, головного болю, втрати свідомості та м'язової слабкості. Вважається, що здоровій людині необхідно споживати 30-40 мл води на кілограм маси тіла протягом доби, при цьому частково рідина може бути отримана разом із їжею. Але треба розуміти, що мається на увазі саме вода, а не чай, кава чи сік, і тим паче не солодкі газовані напої.
Кількість випитої води необхідно збільшувати при інтенсивній втраті вологи, наприклад, якщо Ви займаєтесь спортом, при високій температурі тіла або навколишнього середовища, а також якщо Вам більше 60 років, або якщо Ви вживаєте деякі медичні препарати, вагітні чи годуєте грудьми. У будь-якому випадку краще проконсультуватись із лікарем щодо необхідного саме Вам обсягу споживання води на добу. Особливо при наявності хронічних хвороб, наприклад цукрового діабету або ниркових захворювань.
Пиття води, звісно, є основним способом підтримки водного балансу організму. Але якщо Ви усе одно відчуваєте сухість очей, то варто звернутись до лікаря. А у якості профілактичного засобу радимо спробувати краплі для зволоження очей від української ТМ Solente, що швидко втамують спрагу очей за доступною ціною.
Зробити замовлення можна на сайті Київлінза, за телефонами, в роздрібних магазинах, в онлайн-чаті сайту в правому нижньому кутку, або написавши нам у будь-який месенджер.