Очевидно, що водіям автомобілів необхідно мати хороший зір, інакше вони просто не зможуть ним керувати. При цьому окуляри — не найзручніший спосіб корекції зору, що має свої недоліки. Тож у цій статті розглянемо, чому варто обрати саме контактні лінзи та як їх підібрати з врахуванням особливостей керування автотранспортом.
Переваги контактних лінз перед окулярами
- При деяких зорових порушеннях забезпечити вимогу щодо рівня гостроти зору для водіїв (бінокулярний зір, з корекцією чи без, становить хоча б 0.5) корекцією за допомогою окулярів стає неможливо. При сильній анізометропії, коли різниця між гостротою зору обох очей є надто великою, досягти хорошого рівня бінокулярного зору за допомогою контактних лінз значно простіше.
- Корекція окулярами обмежує поле зору. На значній швидкості це може стати проблемою, адже за відсутності чіткого бічного зору в окулярах водієві доводиться повертати голову вбік. В МКЛ же периферійний зір не страждає, що підвищує рівень безпеки на дорозі.
- Контактні лінзи не запітнівають при зміні температури та не мають відблисків, на відміну від окулярних лінз.
- Оправа може чіплятись за одяг чи волосся, особливо при різких рухах, або ж узагалі зісковзнути, тоді як контактні лінзи при правильному підборі надійно тримаються на рогівці.
- Спрацювання подушки безпеки може зламати окуляри, а ті у свою чергу можуть травмувати очі. Контактні лінзи більш безпечні з цього погляду.
Як обрати контактні лінзи водіям?
Якщо водій знаходиться за кермом протягом тривалого часу, то очі перенапружуються через постійне зосередження на дорозі. Внаслідок цього вони червоніють та з'являється зорова втома, особливо якщо у рогівки обмежений доступ до кисню через лінзи. Якщо ж в автомобілі підвищена температура від прогрівання кондиціонером чи нагрівання сонцем, то з поверхні очей випаровується волога, що може призвести до синдрому сухого ока. Враховуючи ці чинники, можемо дійти висновку, що водіям краще обирати силікон-гідрогелеві лінзи, адже вони пропускають більше кисню у порівнянні із гідрогелевими і менш схильні до випаровування вологи. Але в будь-якому разі рекомендуємо купити краплі для зволоження, щоб використати їх під час зупинок чи після дороги.
Якщо Ви часто їздите на великі дистанції і не завжди маєте можливість зняти лінзи на ніч, спробуйте МКЛ, у яких можна спати. Наприклад, Solente Impero SiHy Monthly. У них високий показник киснепроникності, що дозволяє до одного місяця їх носити не знімаючи.
Якщо Ви не користуєтесь сонцезахисними окулярами, то обирайте контактні лінзи із захистом від ультрафіолету. Наприклад, усі МКЛ від Solente, за виключенням кольорових, мають фільтр UV400.
У цій статті ми вже розглядали різницю між сферичними та асферичними контактними лінзами. Тоді ми згадували, що у темний час доби асферичні не мають ореолів навколо світла, що є важливим для тих водіїв, що часто їздять у темряві. Тож якщо Вам необхідні асферичні МКЛ, чудовим вибором стануть Solente Sitara. До того ж, це ще й силікон-гідрогелеві лінзи з високим показником киснепроникності, що дозволяє спати у них.
Не існує спеціальних контактних лінз для водіїв, проте специфіка цієї діяльності вимагає уважного підбору корекції зору. Сподіваємось, тепер у Вас немає сумнівів щодо того, як підібрати МКЛ для водіїв. А якщо ж у Вас все ще залишились питання, звертайтесь до менеджерів інтернет-магазину та мережі оптик Київлінза, вони з радістю Вам допоможуть.