Осінь — пора року, коли потрібно подбати про свій організм та підготувати його до настання зими, при цьому врахувавши природні особливості цього часу. Не варто забувати і про очі, адже вони також стають більш вразливими у демісезонний період. У цій статті розберемо, які особливості догляду за Вашим дзеркалом душі восени.
Фактори, що негативно впливають на очі в осінній період
- Несприятливі погодні умови. Осінь — це сезон вітрів, а ця стихія досить сильно подразнює слизову та змушує очі сльозитися. А якщо Ви носите контактні лінзи, то відчуватимете вплив вітру на очі особливо гостро. Крім того, разом з вітром до ока можуть потрапити пил, піщинки та інші дрібні частинки, що можуть призвести до мікропошкоджень на поверхні рогівки.
- Ультрафіолет. Звісно, у цю пору року кількість сонця зменшується, тому більшість ховає сонцезахисні окуляри до наступного літа. Проте ультрафіолет наносить шкоду нашим очам протягом усього року, про що ми згадували тут.
- Із настанням тривалих холодів починають вмикати опалення, що звісно чудово, проте аж ніяк не йде на користь нашим очам. Приміщення стають більш сухими, що призводить втрати вологи на поверхні ока та збільшенню вірогідності появи синдрому сухого ока.
- Нестача вітамінів. Так як імунітет поступово знижується, а з наближенням зими зменшується кількість свіжих овочів та фруктів, а у когось збільшується бажання їсти більш жирну їжу, щоб насититись у холодні вечори, може виникнути ризик дефіциту деяких вітамінів, що у тому числі впливає і на стан очей.
- Холод сам по собі не несе значної загрози очам. Проте якщо у Вас є недолікована інфекція, то може запуститись запальний процес.
- Перепади тиску досить характерні для цієї пори року, що може становити загрозу для судин очей, особливо якщо у Вас є глаукома.
Як вберегти очі восени?
- Користуйтесь сонцезахисними окулярами. Вони не тільки захистять від ультрафіолету, але й від вітру та пилу.
- Якщо у приміщенні низька вологість, не нехтуйте використанням крапель для очей та пийте достатньо води. За можливості вмикайте зволожувач, що допоможе усунути сухість від обігрівача.
- Контролюйте частоту моргання, особливо якщо Ви працюєте за комп'ютером. Окуляри із захистом від синього світла також матимуть позитивний ефект при роботі за монітором, наприклад з лінзами Samira 1.58 Crystal Blue або Joana 1.61 AS Crystal Blue від ТМ Solente. Або ж можна спробувати контактні лінзи Solente Joyce, що також містять фільтр шкідливого синього світла.
- Збалансоване харчування — найкраща профілактика дефіциту вітамінів та корисних мікроелементів. Зверніть увагу на продукти, що містять вітаміни А, В, С. Якщо Ви підозрюєте, що є нестача вітамінів, краще здати аналізи перед тим, як назначати собі добавки. А ще краще — звернутись до лікаря.
- Якщо у Вас симптоми, що Вас турбують, такі як різь, помутніння в очах, сльозотеча, що не припиняється, тощо, обов'язково зверніться до офтальмолога. Якщо ж Вас нічого не турбує, осінь — чудова пора для щорічного профілактичного огляду у офтальмолога, щоб він зробив комплексну перевірку зору та назначив лікування у разі необхідності. Це буде найкраща підготовка до сурового зимового періоду.
Осінь — чудова пора, коли природа наповнюється яскравими золотими барвами. Не варто позбавляти себе задоволення чітко бачити всю цю красу, тож не нехтуйте здоров'ям своїх очей. А ми подбали про якісну та доступну корекцію зору, яку можна замовити в наших оптиках або інтернет-магазині Київлінза.