Мішки під очима можуть додавати віку, робити обличчя більш втомленим та хворобливим. Вони можуть поставити під сумнів упевненість в собі. Але яка причина їхньої появи? І як їх позбутися, якщо вони з'явились? У цій статті розбираємо, як уникнути цієї проблеми та які методи їх усунути дійсно дієві.
Чому з'являються мішки під очима?
Одна з найпоширеніших причин появи мішків під очима — вікові зміни, що можуть стати помітними вже після 30 років. З роками шкіра втрачає тонус та еластичність, вона починає провисати, утворюючи «мішечок». В більш юному віці шкіра повік утримує жир та рідину, що знаходяться вглибині очниці. Але згодом вони потрапляють у цей мішечок через ослаблення тканин навколо очей.
Проте інколи мішки можуть сигналізувати і про наявність проблем зі здоров'ям або ж про недостатньо турботливий до себе спосіб життя. Наприклад, вони можуть з'явитися внаслідок:
- Нестачі сну.
- Хронічного стресу.
- Вживання великої кількості рідини.
- Незбалансованого харчування, у тому числі зловживання пересоленою, гострою та смаженою їжею, а також дефіциту вітаміну В5.
- Наявності шкідливих звичок.
- Хвороб нирок чи печінки.
- Серцево-судинних захворювань.
- Травм очей чи носа.
- Алергічних реакцій.
- Гормональних змін.
- Звички спати без подушки.
- Низької фізичної активності.
- Вживання медичних препаратів, що затримують рідину в організмі.
- Індивідуальних особливостей.
Це лише скорочений перелік причин виникнення мішків під очима. Вони можуть виникнути у будь-якому віці, навіть у дітей. Саме тому варто проконсультуватись із лікарем при появі такої проблеми, щоб виявити причини та уникнути непоправних наслідків.
Як позбутись мішків під очима?
Існують різні способи усунення мішків під очима, як народні, так і косметологічні:
- Холодні компреси дозволяють швидко зняти набряк та покращити кровообіг. Однак не варто зловживати цим методом людям із чутливою шкірою та куперозом.
- Чайні пакетики, огіркова чи картопляна маска.
- Використання крему від геморою.
- Спеціальні косметичні засоби, наприклад з кофеїном чи койєвою кислотою, та лімфодренажний масаж.
- Косметичні процедури: SMAS-ліфтинг, біоревіталізація, RF-ліфтинг тощо.
- Блефаропластика є більш радикальним, проте ефективним та довготривалим методом.
Досить часто народні засоби є малоефективними, а деякі можуть викликати алергію. Тому рекомендуємо з обережністю наносити на зону навколо очей саморобні маски. А от холодні компреси, деякі косметичні засоби та масаж покращують кровообіг та відтік лімфи, що може сприятливо вплинути на боротьбу із мішками. Щодо косметичних процедур, то варто відповідально поставитись до вибору спеціаліста і зважити всі за та проти.
Як запобігти появі мішків?
Найкраще лікування — це запобігти виникненню проблеми. Тож розглянемо дієві способи зменшити вірогідність появи мішків під очима.
- Щоб уникнути передчасного старіння шкіри, обмежте перебування на сонці та використовуйте якісний SPF-крем.
- Ретельно вибирайте косметику з догляду та декоративні засоби, стежте за їхнім терміном придатності. Робіть демакіяж перед сном.
- Дотримуйтесь режиму сну. Ведіть здоровий спосіб життя, збалансовано харчуйтесь, обмежте споживання солі, кави, алкогольних напоїв. Слідкуйте за своєю нормою споживання води.
- Регулярно виконуйте фізичні вправи.
- Спіть на подушці, щоб голова була трохи піднятою. Коли вона знаходиться вище тіла, це запобігає накопиченню рідини у зоні обличчя.
Мішки під очима можуть з'явитися і внаслідок поганого зору. Постійне примружування та зорова напруга накладають відбиток на Ваш зовнішній вигляд. А щоб такого не трапилось, регулярно проходьте перевірку гостроти зору та використовуйте лише ті засоби корекції, що відповідають Вашому актуальному рецепту. Купуючи контактні лінзи або окуляри від ТМ Solente Ви можете бути впевнені у їхній якості при доступній вартості.
Зробити замовлення можна на сайті Київлінза, за телефонами, в роздрібних магазинах, в онлайн-чаті сайту в правому нижньому кутку, або написавши нам у будь-який месенджер.