Керування автотранспортом вимагає особливої уваги та зосередженості. Будь-який фактор, що відволікає, може становити загрозу безпеці на дорозі. Тому у цій статті розглянемо, на що у першу чергу звернути увагу при підборі окулярів для водіїв.

 

Загальні вимоги до окулярів для водіїв

 

В першу чергу, звісно ж, оправа має правильно сидіти на обличчі. Прослідкуйте, щоб вона ніде не тиснула та не спадала, адже тоді Ви будете відволікатись на те, щоб поправити окуляри.

 

Оправа має бути не надто товстою, щоб не перекривати зображення на периферії. При цому за можливості краще обирати такі оправи, що забезпечують максимальний огляд за рахунок великого діаметру лінз, щоб не доводилось зайвий раз повертати голову.

 

Світлопропускання лінз повинно бути не менш ніж 80% у нічний час, інакше Вам буде важко розпізнавати об'єкти у темноті.

 

Лінзи мають бути виготовлені із полімеру, адже скло є травмонебезпечним. Воно може розбитись при автотрощі та травмувати око, тоді як полімер, якщо й пошкоджується, то не розкришується на дрібні уламки, що можуть попасти до ока. Про інші переваги полімерних лінз писали тут. Проте лінзи з такого матеріалу вкрай вразливі до подряпин, тому важливо на них наносити спеціальне покриття, що дозволяє полімеру бути більш стійким до дрібних подряпин.

 

Інші покриття, такі як із захистом від запотівання, налипання пилу чи плям від відбитків пальців, також стануть корисними водієві, адже тоді йому не доведеться так часто протирати лінзи від плям. Варто зазначити, що ці покриття не забезпечують 100% захист від утворення забруднень, проте суттєво знижують вірогідність їхньої появи та дозволяють зробити догляд за окулярами більш простим та комфортним.

 

 

Які бувають окуляри для водіїв?

 

Спеціалісти рекомендують мати дві пари окулярів — для денного періоду та для нічного. Пояснюється це тим, що різна ступінь освітлення вимагає різного підходу до збереження безпеки на дорозі.

 

Окуляри для світлого часу доби можна обирати серед сонцезахисних, проте важливо, щоб вони мали поляризаційне покриття. Відбите світло від снігу чи мокрого асфальту може засліплювати та дратувати, тоді як це покриття збільшує контрастність зображення, знімає навантаження на зір та дозволяє уникнути небезпечної ситуації. Детальніше про поляризацію писали тут. Зверніть увагу, що не варто купувати окуляри для водіння з лінзами 4 категорії затемнення, адже вони надто темні та будуть погіршувати видимість. І пам'ятайте, що окуляри з поляризацією не можна використовувати, якщо Ви керуєте автомобілем у темний час доби, так як це покриття блокує значну частину світла, якого і так замало вночі.

 

Фотохромні лінзи, що затемнюються під дією сонячних променів, стають все більш популярними. Проте для того, щоб вони працювали, на них має потрапити ультрафіолет, більша частина якого блокується автомобільним склом. Таким чином класичні фотохроми просто не працюватимуть. Але зараз з'являються і такі лінзи, що можуть затемнюватись під дією саме видимого світла, тобто навіть у салоні автомобіля Ви зможете захистити свої очі від відблисків променів сонця.

 

Також можна розглянути і градієнтне затемнення лінз, верхня частина яких блокуватиме яскраве світло, а нижня буде більш світлою чи взагалі прозорою, що дозволяє більш чітко бачити показники на панелі приладів.

 

Так як темні та поляризаційні лінзи не підходять для керування автомобілем у темний час, необхідна альтернатива, адже уночі також існує ризик засліплення фарами. Для цього були розроблені лінзи жовтого відтінку, також відомі як «антифари». Жовтий світлофільтр таких окулярів блокує блакитний холодний спектр видимого світла, саме його найбільше у сутінках та в похмуру погоду і він у більшій мірі вражає наш сутінковий зір. Завдяки цим лінзам зображення стає більш чітким та контрастним. А ще за рахунок такого фільтру світло від зустрічних фар стає м'якшим та менше засліплює очі. Та це не означає, що окуляри повністю блокують його, вони лише зменшують його інтенсивність. А якщо на такі лінзи ще й нанесено антиблікове покриття, то вони збільшуватимуть прозорість картинки завдяки посиленій здатності пропускати світло та усувати відблиски на самих лінзах.

 

Оптимальним вибором стануть окуляри, що мають різні накладки для різного часу доби. Наприклад, поза авто вони матимуть вигляд звичайних прозорих, у них можна вставити як лінзи з діоптріями, так і прозорі «нульовки» із захисними покриттями, наприклад від ультрафіолету чи для роботи за комп'ютером. А в разі необхідності зверху на лінзи надягаєте спеціальну накладку, що йде у комплекті, яка призначена для денного чи нічного керування автомобілем.

 

 

Вибір окулярів для водіння — відповідальна справа. Тому звертайтеся за консультацією до наших оптик чи інтернет-магазину Київлінза, де менеджери допоможуть Вам підібрати окуляри з асортименту українського бренду Solente саме під Ваші потреби.