Мігрень — один з найпоширеніших хронічних розладів нервової системи, який супроводжується головним болем. Інколи під час нападів можуть виникати і зорові порушення. То який зв'язок між мігренню та зоровою системою?

 

Зв'язок між зором та головним болем

 

Напруження м'язів шиї, плечей або верхньої частини спини призводить не тільки до головного болю, але й до додаткового навантаження на очі, адже потік крові до них обмежується. Як наслідок — частий головний біль, біль у скронях, що пульсує, нудота та погіршення зору. Нерідко це виникає внаслідок тривалої роботи за комп'ютером, якщо не витримані вимоги з техніки безпеки та не слідкувати за поставою, про що писали у цій статті.

 

Нерідко нападу мігрені передує звуження поля зору, що супроводжується миготінням в очах. Це може тривати до пів години, а згодом проявляється напад. Він супроводжується такими основними симптомами: біль в області очей, який стискає, порушення зорової функції, біль, що пульсує, з одного боку голови. Інколи він може відчуватися не з однієї сторони, а з двох та поступово посилюватися.

 

Самі зорові порушення також часто є причинами головного болю. До прикладу, далекозорість може викликати втому та перенапруження очей, особливо після тривалого читання чи роботи за комп’ютером, внаслідок чого і з'являється мігрень. Якщо не коригувати зір при далекозорості, то при спробі чітко побачити близькі предмети це призводитиме до сильного головного болю. При косоокості органам зору також доводиться сильно напружуватися, що й викликає прояву мігрені. Деякі захворювання очей супроводжуються підвищеним внутрішньоочним тиском, це призводить до періодичного різкого головного болю різного ступеню.

 

Часом головний біль може виникнути внаслідок неправильно підібраної корекції зору, у такому випадку одразу звертайтеся до офтальмолога для діагностики зору та правильного підбору оптичного засобу.

 

Якщо причиною головного болю є порушення зору, то як правило він супроводжується двоїнням чи короткотривалим помутнінням зору.

 

 

Очна мігрень

 

Очна мігрень — це стан, що не завжди супроводжується больовими відчуттями. Окрім можливого головного болю під час нападу тимчасово погіршується зір, може з'явитись сліпа мерехтлива пляма перед очима. У деяких випадках тимчасово повністю зникає зір. На даний момент лікарі не впевнені у точних причинах виникнення цього стану, але вважають, що він може бути викликаний зниженням кровотоку, спазмами кровоносних судин в сітківці, генетичною схильністю або вивільненням запальних речовин в глибинних відділах мозку.

 

Серед основних симптомів очної мігрені виділяють:

 

  • Звуження полів зору.
  • Поява зигзагів-блискавок перед очима.
  • Мерехтіння яскравих точок.
  • Сліпа пляма, що переміщається. Вона може бути оточена мерехтливою ламаною лінією, що згодом розповзається від центру до периферії.
  • Порушення контурів предметів.
  • Головний біль.

 

Вони можуть бути як в одному оці, так і одночасно в обох очах. Не обов'язково усі симптоми мають виникати одразу, а тому для постановки діагнозу зверніться до лікаря, адже це можуть бути ознаки іншого небезпечного захворювання.

 

Як собі допомогти під час очної мігрені?

 

Якщо вона у Вас вперше, необхідно закрити очі та почекати. За можливості ляжте у тихому місці, бо при пересуванні симптоми можуть посилюватись. Зазвичай необхідно 30-60 хвилин для полегшення. У найближчий час відвідайте офтальмолога, щоб він пересвідчився, що у Вас немає інших захворювань з подібними симптомами. Якщо напади повторюються та вони доволі інтенсивні, то в залежно від причини Вам можуть призначити медикаментозне лікування, наприклад засобами для зниження тиску, препаратами проти епілепсії, антидепресантами, ліками на основі аспірину тощо. Але якщо мігрень не завдає шкоди організму, то зазвичай вона не потребує лікування.

 

Профілактика виникнення очної мігрені

 

  • Притримуйтесь загальновизнаних правил облаштування робочого місця: розташування освітлення, монітору, стільця тощо. Якщо у Вас окуляри з біфокальними лінзами, опустіть монітор, щоб Вам не доводилось підіймати голову, аби побачити зображення.
  • За можливості обмежте такі явища, як яскраве світло, гучні звуки та сильні запахи, адже вони виступають тригерами, що можуть спровокувати напади.
  • Притримуйтесь режиму сну та намагайтесь не перевтомлюватись. Якщо це можливо — усуньте явища, що провокують стрес.
  • Не зловживайте алкоголем та кавою.
  • Притримуйтесь правильного та повноцінного харчування.
  • Включіть помірне фізичне навантаження та прогулянки на свіжому повітрі.
  • Пройдіть обстеження у офтальмолога та притримуйтесь його рекомендацій.

 

 

Як бачимо, між головним болем та очною мігренню існує зв'язок, адже їх нерідко викликають одні й ті самі причини. Тому вчасно проходьте обстеження у лікаря та оновлюйте окуляри або контактні лінзи згідно із рецептом, який виписав офтальмолог при щорічному огляді. А придбати якісні та доступні засоби для корекції зору Ви можете в оптиках та інтернет-магазині Київлінза, де представлений широкий вибір продукції ТМ Solente.