Як би ми не піклувалися про своє тіло, з часом воно починає «зношуватись», тобто у 40, а тим паче у 60 років наш організм працює не так, як у 20. Очі — не виключення із правил, з роками кришталик та м'язи вже не так вправно дозволяють фокусуватись на предметах на близькій дистанції. Цей стан називають пресбіопією, в середньому він починає прогресувати після 40 років, і тоді лікар виписує рецепт на окуляри для читання.

 

Коли потрібні окуляри для читання?

 

Як зрозуміти, що Вам вже необхідні окуляри? Перш за все, якщо у Вас при читанні є бажання відсунути книгу подалі, Ви тримаєте її на відстані витягнутої руки — це дзвіночок, що необхідно звернутись до офтальмолога. Нагадуємо, що відвідувати лікаря необхідно не рідше одного разу на рік для виявлення можливих захворювань.

 

Якщо ж Ви все ще тримаєте книгу чи смартфон на звичний відстані, але очі напружуються, після цього виникає бажання заплющити їх, потерти, відвести погляд для перепочинку, з'являється головний біль чи інші дискомфортні відчуття, то причиною цього може бути розвиток пресбіопії. Також на це можуть вказувати і поява ореолів навколо джерел світла та погіршення зору в умовах слабкого освітлення. Але це досить загальні симптоми, за якими можуть приховуватись і інші серйозні захворювання, наприклад розвиток катаракти, тоді обов'язково зверніться до офтальмолога для визначення причини виникнення проблем.

 

Тож якщо у Вас діагностували пресбіопію, потрібно купити окуляри для читання. Вони необхідні лише при роботі на ближній дистанції, тобто близько 40 см: для читання, користування гаджетами, рукоділля тощо. Але для фокусування на середній дистанції, наприклад при роботі за комп'ютером, вони не підходять. Для цього потрібні інші окуляри.

 

 

Види окулярів для читання

 

Розглянемо основні види окулярів, які допоможуть корегувати пресбіопію:

 

  • Однофокальні мають одну оптичну силу по всій поверхні лінз. Ці окуляри Вам підійдуть, якщо у Вас простий рецепт і вони Вам потрібні тільки для того, щоб читати. Для корекції ще й у далину необхідна друга пара окулярів саме для цієї цілі.
  • Біфокальні мають різну силу діоптрій на лінзах. Вони призначені для людей, що потребують корекції зору як вдалину, так і зблизька. Верхня частина лінз допомагає скоригувати мінусовий зір, а нижня — для читання. Таким чином у людей із віковою далекозорістю відпадає необхідність у двох парах окулярів. Це лінзи відносно простої конструкції та вважаються дещо застарілими, адже вони спотворюють зовнішній вигляд нижньої повіки за рахунок плюсової корекції, а перехід між різними діоптріями досить різкий, що створює незручності у користуванні.
  • Прогресивні є більш сучасною альтернативою біфокальним лінзам. Їх також називають мультифокальними, адже у них плавний перехід між зонами для далі та ближньої відстані, що забезпечує більший комфорт у використанні та більш естетичний зовнішній вигляд.
  • Офісні — це лінзи, що корегують зір на близьких та середніх відстанях, тож вони зручні у використанні в межах приміщення. Звичайні мультифокальні лінзи можуть не давати необхідної чіткості зору на середніх відстанях, тож офісні забезпечують це за рахунок зони для далі. Але на вулиці в них ходити не варто, адже вони не гарантують хороший зір на великих відстанях від 5 метрів.

 

Як обрати окуляри для читання?

 

У першу чергу необхідно перевірити гостроту зору, щоб визначити, якого типу окуляри Вам потрібні. Можливо, Вам необхідна корекція не тільки на близькій дистанції, але й вдалину, або ж Ви багато часу проводите за комп'ютером і Вам потрібна корекція на середній дистанції за допомогою офісних окулярів.

 

Якщо Ви обираєте однофокальні окуляри, Вам може бути зручно в окулярах-лекторах, якщо Ви часто переводите погляд із близької дистанції удалину. Їхня оправа досить вузька, а посадка нижча стандартної, це для того, щоб Ви мали змогу дивитись поверх окулярів. Саме тому вони і отримали таку назву, адже викладачі часто у перервах між читанням матеріалу дивляться на аудиторію, що зручно робити поверх оправи. Звісно, такий варіант підходить лише якщо Ви маєте гарний зір удалину.

 

Часто можна зустріти вже готові окуляри. Їхня перевага — ціна та швидкість отримання, адже не потрібно витрачати час на їхнє виготовлення за індивідуальним рецептом. Проте якщо Ви маєте можливість замовити окуляри, а не купувати готові варіанти, краще зробіть це. Так Ви матимете можливість вибрати свою ідеальну оправу, тоді як готові зазвичай пропонуються в обмеженому асортименті, а також замовити ті лінзи, що повністю покриватимуть Ваші потреби. Готові окуляри мають стандартну міжзіничну відстань, однакові діоптрії для обох очей та не представлені у біфокальних чи прогресивних варіантах.

 

 

Вибір окулярів для читання не настільки складний, як це може здатися. Головне — знати свій рецепт на окуляри та розуміти, на які відстані Ви будете в них дивитись. Якщо ж Вам необхідна консультація, радо запрошуємо Вас до наших оптик чи інтернет-магазину Київлінза, де консультанти допоможуть з підбором оправи та лінз від ТМ Solente.