Правильний догляд за контактними лінзами – запорука здорового зору.

 

 

Контактні лінзи (КЛ) щільно контактують з нашими очима, тому і вимагають особливого догляду, адже правильний догляд за лінзами - це запорука комфорту Ваших очей. Ми ж перемо одяг, натираємо взуття кремом, миємо волосся шампунем і т. Д. Ось і в разі з корекцією зору так само існують засоби догляду за контактними лінзами.

 

Іноді носії контактної корекції ігнорують правила догляду, що несе за собою не дуже приємні наслідки. Часом це через власну лінь, часом вони просто не володіють потрібною інформацією.

 

За день на поверхні лінз збирається безліч різних відкладень: пил, білки або інші забруднення, що можуть викликати дискомфорт, алергію або очні захворювання. Тому лінзи потрібно щодня  ретельно очищати, ополіскувати, дезінфікувати і зволожувати. 

 


Типи і матеріали виробництва контактних лінз.

 

Кожен тип має свої переваги та особливості догляду.

 

1. М'які контактні лінзи. Виготовляються з м'якого, гнучкого матеріалу, який має високі показники водопоглинання. Вони зручні у використанні, оскільки добре пристосовуються до форми очей і забезпечують високий рівень комфорту. Частіше за все створюються з гідрогелю або силікон-гідрогелю, які дозволяють очам «дихати» і забезпечуючи достатню кількість кисню. Догляд за ними включає щоденну очистку та дезінфекцію з використанням спеціальних розчинів, а також регулярну заміну відповідно до рекомендацій виробника.

2. Жорсткі газопроникні контактні лінзи. Виготовляються з твердого матеріалу, який пропускає кисень. Вони мають довший термін служби порівняно з м'якими і дозволяють очам отримувати більше кисню. Жорсткі моделі також допомагають у корекції аномалій зору, таких як астигматизм. Догляд за ними включає ретельне очищення та дезінфекцію з використанням спеціальних розчинів, а також регулярне очищення білка, що відкладається на них.

 

Матеріал і тип лінз впливають на процес догляду наступним чином.

 

 • Гідрогелеві. Вимагають більш частої заміни, оскільки гідрогель швидше вбирає бактерії та інші забруднення. Догляд за ними полягає в регулярній очистці та заміні відповідно до рекомендацій.

 • Силікон-гідрогелеві. Пропускають більше кисню до очей, але також вимагають уваги та догляду, оскільки теж схильні до накопичень відкладення білка й інших забруднень.

 • Жорсткі газопроникні лінзи. Хоч і мають довший термін служби, вимагають більшої обережності при носінні, оскільки не такі комфортні на початкових етапах, потребують часу, поки очі не звикнуть до них. Догляд за ними включає регулярне очищення та дезінфекцію, а також видалення білка, що може відкладатися на поверхні.

 

 

https://health-ua.com/multimedia/6/0/3/2/1/1621953090.png

 

 

Контактні лінзи багаторазового і одноденного використання.

 

 

Основні аспекти зберігання та догляду багаторазових КЛ.

 

 • Дезінфекція. Після кожного використання їх потрібно очищати та дезінфікувати за допомогою спеціальних дезінфікуючих розчинів. Це допомагає уникнути накопичення бактерій та інших забруднень, що можуть призвести до інфекцій очей.

 • Зберігання. Зберігаються у спеціальних контейнерах, наповнених дезінфікуючим розчином. Контейнер повинен бути чистим і сухим перед наповненням, а розчин має змінюватися після кожного використання для забезпечення ефективної дезінфекції.

 • Час зберігання. Не варто зберігати їх у контейнері довше, ніж це вказано в інструкції або рекомендаціях вашого офтальмолога. Перевищення часу зберігання може призвести до втрати ефективності дезінфікуючого розчину і зростання ризику інфекцій.

 

Одноденні КЛ, зберігання та догляд.

 

 • Щодо одноденних лінз, вони не потребують додаткового догляду або зберігання, оскільки використовуються лише один раз і потім викидаються. Це робить їх зручним та гігієнічним засобом корекції зору для багатьох користувачів. Однак, навіть при використанні одноденних лінз важливо дотримуватися правил гігієни, таких як: миття рук перед використанням та не дотикання лінз руками.

 • Крім того, під час транспортування важливо забезпечити їх безпеку та чистоту. Вони повинні зберігатися в фірмовій герметичній упаковці, щоб уникнути запилення та контакту з мікробами або іншими забрудненнями, що оточують навколишнє середовище.

 

Головне – робити все правильно і дотримуватися інструкцій, які так само йдуть в комплекті з розчином. Інколи деякі носії контактних лінз запевняють, що знайшли комфорт тільки після того, як навчилися правильно доглядати за лінзами.

 

Дезінфекція та зберігання контактних лінз.

 

З цією метою використовують різноманітні дезінфікуючі розчини.

 

1. Мультифункціональні розчини. Ці рідини виконують кілька функцій одночасно. З їхньою допомогою можна проводити очищення, промивання, дезінфекцію та зберігання КЛ. Вони містять компоненти, які допомагають видалити бактерії, білок та інші забруднення з поверхні лінз. Мультифункціональні розчини зручні у використанні та популярні серед користувачів.

2. Пероксидні системи. Рідини, які використовують пероксид в якості дезінфікуючого агента. Їх розчин потрібно застосовувати разом зі спеціальним контейнером, який має каталізатор, що допомагає перетворити пероксид у безпечний для очей розчин. Після зазначеного часу очікування, пероксид розкладається на воду та кисень, тому перед використанням лінз, потрібно їх промити спеціальним розчином для нейтралізації.

 

Аспекти дезінфекції, промивання і очищення контактних лінз.

 

 • Дезінфекція. Після видалення лінз з очей їх необхідно помістити у контейнер та покрити дезінфікуючим розчином на необхідний час, щоб знищити бактерії та інші мікроорганізми, які можуть знаходитися на поверхні.

 • Промивання. Перед використанням КЛ їх слід промити дезінфікуючим розчином або фізіологічним розчином, щоб видалити залишки дезінфікуючої рідини.

 • Очищення. Для видалення білка, жиру та інших забруднень з поверхні лінз можна використовувати спеціальні очищаючі розчини або ензимні таблетки.

 

Відзначимо, що лінзи весь час повинні бути зволожені. Тобто, якщо вони не на очах, то їх потрібно тримати в спеціальному контейнері з рідиною для чищення лінз. Лінза зроблена з такого матеріалу, що при висиханні може розсипатися.

 

 

https://linza.com.ua/upload/0/yhod%20za%20kontaktnymi%20linzami_3.jpg

 

 

Універсальні багатофункціональні рідини широко використовуються через їхню зручність та ефективність, адже вони забезпечують виконання всіх необхідних процедур догляду за лінзами одночасно.

 

Найчастіше використовуються універсальні або багатофункціональні рідини, які виконують декілька функцій одночасно: дезінфікують, очищають і промивають лінзи. Такі розчини нескладні у використанні, вони вимагають виконання лише однієї обов'язкової процедури - механічної очистки. Для цього потрібно налити розчин в долоньку, опустити туди лінзу, акуратно потерти її пальцем і опустити в контейнер з такою ж рідиною. Універсальна рідина для лінз підходить і для їх зберігання.

 

Незалежно від того, який тип розчину ви використовуєте, важливо дотримуватися інструкцій виробника та рекомендацій вашого офтальмолога щодо часу зберігання, заміни лінз та догляду за КЛ.

 

 

Догляд за очима – зволоження.

 

Зволоження контактних лінз під час їх носіння є дуже важливою процедурою для забезпечення комфорту і здоров'я очей. Сухість повік та рогівки ока може призвести до подразнення, відчуття дискомфорту та інших неприємних відчуттів. Особливо важливо забезпечити зволоження під час тривалого носіння КЛ або у ситуаціях, коли очі швидко втомлюються.

 

Зволоження можна здійснювати за допомогою спеціальних капель для зволоження КЛ. Ці каплі містять зволожуючу рідину, яка допомагає утримувати поверхневий шар лінзи вологою, зменшуючи тертя між лінзою та поверхнею ока. Зволоження забезпечує краще ковзання лінзи, зменшує відчуття сухості та дискомфорту, а також покращує якість зору.

 

 

 

 

Необхідність використання капель для зволоження.

 

1. Під час тривалого носіння. Якщо ви носите лінзи протягом тривалого часу, наприклад, під час роботи за комп'ютером, зволоження допоможе уникнути відчуття сухості та втоми очей.

2. У спекотну або суху погоду. У ситуаціях, коли повітря сухе або температура висока, очі можуть швидше висушуватися. Зволоження збереже комфорт та здоров'я очей.

3. Під час носіння лінз з високим вмістом силікону. Деякі КЛ мають високий вміст силікону, який може сприяти сухості очей. Зволоження допоможе зберегти комфорт під час їхнього носіння.

 

Вкрай важливо використовувати краплі для зволоження контактних лінз, якщо виникає відчуття сухості або дискомфорту. Однак не слід використовувати краплі, які не призначені для використання з КЛ, оскільки деякі з них можуть містити речовини, здатні пошкодити лінзи або створити додаткові проблеми для очей. Перед використанням будь-яких крапель, краще звернутися до офтальмолога або оптика, щоб отримати рекомендації.

 

Придбати розчини або дізнатися про них Ви можете в наших салонах в Києві або на сайті інтернет-магазину Київлінза. Ми зробимо носіння контактних лінз комфортним!