Якщо Ви користуєтесь контактними лінзами з довшим режимом заміни, ніж на один день, то придбання багатофункціонального розчину є безумовною необхідністю. А як щодо пероксидної системи? Що це таке та чи дійсно вона потрібна? Розберемо відповіді на ці запитання нижче.

 

Навіщо потрібна пероксидна система?

 

Матеріал, із якого виготовляються контактні лінзи, має пористу структуру. Особливо це стосується силікон-гідрогелевих лінз — це потрібно для досягнення кращої проникності кисню. Однак така структура створює сприятливе середовище для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Пори контактної лінзи мають властивість забиватися, що при неправильному догляді може призвести до запалення, гіпоксії та помутніння картинки.

 

Звичайного багатофункціонального розчину для ефективної дезінфекції контактних лінз може бути недостатньо. Пероксидна система — саме той варіант, що дозволить глибоко очистити пори лінз від грибків, інфекцій та бактерій. Це необхідно у тих випадках, коли Ви використовуєте контактну оптику на місяць чи довше, особливо, якщо у Вас активне вироблення ліпідних та білкових відкладень, Ви часто страждаєте на алергічні реакції чи маєте схильність до запальних захворювань. До системи входять спеціальний розчин та контейнер для використання з ним у парі.

 

Як працює пероксидний розчин?

 

Розчин пероксидної системи, такий як Solente Selesta, у своєму складі містить перекис водню, що здатний проникати всередину біоплівок. Під дією каталізатора він, виділяючи бульбашки, ефективно очищує та дезінфікує м'які контактні лінзи, за винятком кольорових. Щодо останніх, то активна речовина розчину може зруйнувати кольоровий пігмент, тому краще для таких контактних засобів використати ультразвуковий контейнер. По закінченню очисного процесу перекис розпадається на воду та іони кисню, що повністю безпечні для здоров'я очей.

 

Як користуватись пероксидною системою?

 

Головною умовою використання пероксидного розчину є замочування контактних лінз лише в тому контейнері, що йде у наборі. Він містить платиновий каталізатор, який повністю нейтралізує перекис водню через, як правило, 6 годин. По завершенню процесу бульбашки, що виділялися у розчині, мають зникнути. Але навіть після перебування лінз у контейнері протягом вказаного часу рекомендується промити їх Вашим багатофункціональним розчином, щоб змити залишки активних речовин.

 

Так як пероксидна система має доволі потужні властивості очищення, необхідно дотримуватись певних правил безпеки при використанні. Як було вказано вище, спеціальний розчин потрібно заливати лише у той контейнер, який йде у наборі. Не можна закапувати очі цим розчином, адже він може викликати опіки, а також надягати лінзи до завершення процесу нейтралізації. Обов'язково дочекайтесь, щоб реакція пройшла до кінця. Перед тим, як надягнути контактні лінзи, варто промити їх розчином без перекису водню. Приблизно через 3 місяці використання варто замінити контейнер, адже через цей час втрачається ефективність каталізатора. У Solente Selesta він розрахований на 36 використань.

 

 

Пероксидна система — надійний помічник у випадках, коли Ваші лінзи потребують ефективного очищення. При дотриманні інструкцій виробника Ви збережете здоров'я своїх очей, адже використання контактних лінз стає більш гігієнічним. А придбати пероксидний розчин за доступною ціною Ви можете в інтернет-магазині чи мережі оптик Київлінза.