Якщо Ви вже почали або ж тільки плануєте почати користуватись контактними лінзами, то скоріше за все вже зустрічали такий параметр цих оптичних засобів, як киснепроникність. Це важливий показник, на який неодмінно потрібно звернути увагу, обираючи свою пару МКЛ. Фахівці оптик Київлінза детально пояснили, що він означає та на що впливає, щоб допомогти Вам з вибором серед широкого асортименту Solente.

 

Що таке киснепроникність?

 

Киснепроникність — показник, що демонструє можливість лінзи пропускати кисень крізь свій матеріал до рогівки. Для його характеристики використовують коефіцієнт Dk / t. Dk — це об'єм кисню, що пройшов через одиницю площі контактної лінзи за одиницю часу, а t — це товщина лінзи у центрі. Чим вищий цей показник, тим більше кисню надходить до рогівки. Збільшити його можна, зменшивши товщину лінзи, збільшивши вміст вологи у ній або ж змінивши її матеріал.

 

Навіщо кисень очам?

 

Кисень важливий для нормального функціонування клітин людського організму. Він бере участь у процесі окиснення, під час якого вивільняється енергія, необхідна для життєдіяльності клітин. Зазвичай до них кисень постачає кров через судини. Проте рогівка їх не має, тож вона отримує кисень з повітря та через зволоження сльози. А поміщаючи контактну лінзу на рогівку, доступ до нього обмежується та збільшується ризик виникнення гіпоксії.

 

Нестача кисню призводить до виникнення відчуття сухості, печіння, болю в очах, втоми та стороннього тіла в оці. Якщо проблему не вирішувати, то можуть знизитись гострота зору та з'явитись запальні захворювання. У тіло рогівки почнуть проростати нові капіляри, у запущеному випадку світло може перестати потрапляти до сітківки, що призводить до двоїння зображення, появи чорних плям у полі зору та навіть сліпоти.

 

Яка киснепроникність має бути у МКЛ?

 

Загалом чим вищий Dk / t виробу, тим більш комфортний він буде на очах, тим більше годин на день у ньому можна ходити та більш здоровими будуть очі. Якщо ж Ви зазвичай обираєте гідрогелеві лінзи, які мають не надто високий показник киснепроникності, хоча б раз на півроку переходьте на силікон-гідрогелеві, у яких цей показник значно більший. Це в першу чергу необхідно для того, щоб уникнути гіпоксії очей. Також обов'язково використовуйте краплі для зволоження, щоб компенсувати нестачу кисню рідиною. Не використовуйте багатофункціональні розчини чи інші рідини для цих цілей, це шкідливо для здоров'я очей, детальніше про це писали тут.

 

Якщо Ви обираєте лінзи, у яких можна спати, то цей показник має становити не менше 125 Dk / t. Наприклад, можна розглянути Solente Impero SiHy Monthly або Solente Sitara. Такий високий показник необхідний тому що під час сну, коли повіки закриті, до рогівки надходить ще менше кисню.

 

 

Тепер Ви знаєте, чому ж так важливо звертати увагу на киснепроникність МКЛ. А якщо Ви сумніваєтесь, які лінзи найкраще підійдуть для Вашого способу життя та Ваших очей, зверніться до інтернет-магазину або мережі оптик Київлінза, де віддані своїй справі фахівці з радістю підберуть Вам ідеальну пару.