Часто люди, які відвідують магазини оптики або інтернет-магазини, стають володарами контактних лінз, заздалегідь не відвідавши офтальмолога. Особливо це стосується носіїв кольорових лінз. А у кольорових лінз, як і у всіх інших, є радіус кривизни, який чимало значить для користувача контактних лінз. Радіус кривизни, або ж базова кривизна (на упаковці контактних лінз позначена "ВС") - це кривизна внутрішньої поверхні контактної лінзи, яка характеризує форму поверхні контактної лінзи, прилеглої безпосередньо до ока. Радіус кривизни контактної лінзи відповідає за посадку контактної лінзи на Ваших очах. Стандартний радіус кривизни вважається 8,6, тому не складно знайти контактні лінзи з радіусом кривизни від 8,3 до 8,7. А от з радіусом кривизни 9,0 вже не так легко буде знайти. Є одиниці виробників, які виготовляють лінзи з нестандартними параметрами, але частіше з таким радіусом контактні лінзи виготовляються на замовлення.  Радіус кривизни може визначити тільки лікар-офтальмолог під час процедури обстеження з автокераторефрактометром - приладом, здатним визначити рефракцію ока. Процедура, яка займає всього кілька хвилин - це огляд офтальмолога за допомогою комп'ютерної діагностики. Нічого складного, через що не слід було б відвідати офтальмолога перед вибором контактних лінз.

  Але що робити, якщо Ви вже купили контактні лінзи? Якщо Ви раніше не відвідували офтальмолога, відвідайте лікаря для того, щоб він визначив радіус кривизни лінзи, яка Вам підійде. Якщо радіус кривизни, виписаний офтальмологом, не менше й не більше радіуса кривизни придбаних контактних лінз на 0,2,  можна спокійно продовжити користування контактними лінзами, якщо вони не викликають дискомфорт. Однак, якщо радіус, визначений лікарем, все таки більше або менше придбаних лінз на 0,2,  рекомендується замінити їх на нові, з відповідним для Ваших очей радіусом кривизни. Варто запам'ятати, часто буває таке, що лінзи однієї компанії, у яких радіус кривизни становить 8,5, відповідають лінзам іншої компанії, чиї лінзи мають радіус кривизни 8,6.

  Великий радіус кривизни контактної лінзи може призвести до того, що сама лінза буде занадто рухлива в оці, цим самим викличе сльозотечу, може навіть випадати з ока або нанести іншу шкоду рогівці Вашого ока. Коли лінза "сидить" НЕ щільно на оці - вона викликає біль при кліпанні, оскільки зачіпає верхні м'язи ока. Якщо ж радіус кривизни навпроти, маленький для ока, Ви будете відчувати дискомфорт, оскільки рухливість лінзи значно зменшиться і буде здавлювати рогівку. Перенапруження очного яблука, здавлення кровоносних судин спричинить почервоніння очей. Відразу зросте ризик нестабільного зору і запальних реакцій. Усього цього можна уникнути, якщо Ви перед покупкою контактних лінз відвідаєте офтальмолога для визначення правильного радіусу кривизни.

  Ми піклуємося про Ваші очі.