Контактні лінзи (КЛ) зараз користуються значною популярністю. Люди вже давно переконалися в їх зручності і безпеці. Однак, багато носіїв лінз, особливо, якщо носять їх нещодавно, не знають усіх тонкощів покупки контактних лінз як індивідуального товару для корекції зору. Щоб ні в якому разі не нашкодити своєму здоров'ю, потрібно ознайомитися з деякими аспектами.

 

 

https://konkurent.ua/media/uploads/prev/2020/03/04/11/00/49/c271bc19758f1b7fce60525e20b129fa.png

 

 

Різновидності контактних лінз.

 

 

Контактні лінзи – це популярний засіб корекції зору, який дозволяє людям побачити світ ясніше і комфортніше, не обмежуючи їхній стиль життя та комфорт. Існує безліч різновидностей контактних лінз, кожна з яких має свої унікальні характеристики та призначення. 

 

Давайте розглянемо основні типи контактних лінз, які розрізняють за:

 

Типом.

 

 • М'які. Виготовляються з гелеподібних матеріалів і мають гнучку конструкцію, що дозволяє їм пристосовуватися до форми очей. Вони забезпечують високий рівень комфорту та відмінно підходять для повсякденного носіння.

 • Жорсткі газопроникні. Виготовлені з твердого, прозорого матеріалу, який дозволяє кисню проникати до рогівки. Вони мають високу стійкість до забруднень і можуть застосовуватися для корекції серйозних візуальних проблем.

 

 

https://shostka.info/wp-content/uploads/2022/08/contact_linza-980x653.jpg

 

 

Матеріалом.

 

 • Силіконові. Мають високу проникність кисню та відмінну стійкість до забруднень. Вони дозволяють очам "дихати" краще, зменшуючи ризик виникнення сухості та дискомфорту.

 • Силікон-гідрогелеві. Поєднують в собі властивості силіконових і гідрогелевих матеріалів, що забезпечує їм високу проникність кисню та комфорт для очей. Вони відмінно підходять для тривалого носіння.

 

 

https://glazok.net.ua/image/catalog/statij/kakie-byvajut-linzy-dlja-glaz-new.jpg

 

 

Призначенням.

 

 

 • Сферичні або асферичні. Призначені для корекції далекозорості або короткозорості. Вони мають однакову потужність у всіх напрямках, що дозволяє коригувати вади зору на всіх відстанях.

 • Торичні. Створені для корекції астигматизму. Вони мають різні потужності у різних напрямках, що дозволяє коригувати неоднакову кривизну рогівки.

 • Мультифокальні. Використовуються для корекції пресбіопії, яка виникає зі старіння ока і призводить до втрати здатності фокусувати на близькі об'єкти. Мультифокальні лінзи мають різні оптичні зони для підлаштування під різні відстані зору.

 

 

https://linza.com.ua/upload/0/Kak_podobrat_czvetnye_linzy_dlya_karyh_glaz_1.jpg

 

 

Крім цього, існують також спеціальні КЛ для косметичних цілей, наприклад кольорові лінзи для зміни кольору очей, а також для корекції вроджених або післяопераційних вад рогівки.

 

Загалом, різновидності КЛ дають можливість кожній людині знайти оптимальний варіант корекції зору для своїх потреб і вимог. Перед вибором краще проконсультуватися з офтальмологом, який допоможе вам підібрати найкращий варіант для вашого зору і стилю життя.

 

 

Переваги контактних лінз.

 

 

Контактні лінзи мають безліч переваг, які зробили їх популярним засобом корекції зору серед мільйонів людей по всьому світу і в тому числі в Україні. 

 

Ось деякі з найважливіших переваг контактних лінз:

 

 • Покращення зору. ВОни забезпечують прекрасну корекцію вад зору, таких як короткозорість, далекозорість, астигматизм та пресбіопія. Вони можуть надати більш чітке та ясне бачення, порівняно з окулярами.

 • Природний вигляд. Оскільки прямо розташовані на поверхні очей, вони не мають рамок або оправ, як окуляри. Це робить ваш вигляд більш природнім і не змінює ваш стиль.

 • Безпека при активних діях. Не обмежують ваші рухи, тому вони ідеально підходять для активному відпочинку та спорті. Вони не будуть впливати на ваше поле зору під час занять спортом або фізичних вправ.

 • Комфорт та зручність. Сучасні матеріали, з яких виготовлені КЛ, надають високий рівень комфорту. Відповідаючи формі очей, надаючи приємне відчуття під час носіння, і навіть дозволяючи очам "дихати", зменшуючи сухість та дискомфорт.

 • Різні варіанти стилізації. КЛ дозволяють експериментувати зі своїм зовнішнім виглядом, включаючи кольорові лінзи, які можуть змінювати ваш очей, а також створювати спеціальні ефекти, такі як лінзи з малюнками або фактурою.

 • Переваги під час специфічних умов. Вони здатні бути більш практичними в різних умовах, таких як робота в умовах високої вологості або під час подорожей. Вони не будуть запотівати на дощі або запотівати від пару, як це може трапитися з окулярами.

 • Виправлення різних вад зору. Призначені для корекції широкого спектру вад зору, включаючи навіть складніші стани, такі як астигматизм і пресбіопія.

 

Загалом, контактні лінзи несуть велику зручність, комфорт та покращення якості життя для тих, хто вибирає їх як засіб виправлення вад органів зору. Однак перед їх використанням важливо проконсультуватися з офтальмологом, щоб підібрати оптимальний тип лінз та правильно навчитися з ними працювати.

 

 

https://linza.com.ua/upload/0/8-sovetov-kak-sohranit-zrenie.jpg

 

 

Які захворювання зорових органів дозволяють подолати, такі офтальмологічні засоби корекції зору як контактні лінзи?

 

 

Контактні лінзи можуть бути ефективним засобом корекції для подолання різних захворювань зорових органів. Ось деякі з найпоширеніших захворювань, з якими вони допомагають впоратися:

 

 • Міопія (короткозорість). Міопія виникає, коли зображення фокусується перед сітківкою ока, що призводить до нечіткого бачення здалеку. КЛ з відповідною корекцією можуть змінити шлях, яким світло проходить через око, і допомогти фокусувати зображення на сітківці.

 • Гіперметропія (далекозорість). Гіперметропія виникає, коли зображення фокусується за сітківкою ока, що призводить до нечіткого бачення в ближній дистанції. КЛ з підходящим рівнем корекції здатні перерозподілити світло, таким чином, щоб допомогти фокусувати зображення на сітківці.

 • Астигматизм. Виникає, коли форма рогівки або кришталика ока неправильна, що призводить до розсіювання світла та нечіткого бачення як в далекому, так і в ближньому діапазоні. Торичні КЛ спеціально розроблені для корекції астигматизму, вони розподіляють світло по-іншому в різних напрямках та допомагають таким чином досягти чіткого бачення.

 • Пресбіопія. Це «вікова далекозорість», яка виникає зі старінням ока і втратою його здатності фокусуватися на близькі об'єкти. Мультифокальні КЛ можуть бути корегують пресбіопію, дозволяючи одночасно бачити як в ближньому, так і в далекому діапазоні.

 • Вроджені або післяопераційні вади. КЛ також корисні для корекції вроджених або післяопераційних вад рогівки. Вони можуть виправити нерівномірності форми рогівки, а також компенсувати втрату зору після хірургічних втручань на очах.

 

Контактні лінзи можуть бути дуже ефективним засобом корекції для подолання різних захворювань зорових органів. Однак перед використанням контактних лінз для корекції будь-якої вади зору важливо проконсультуватися з офтальмологом, який здійснить докладний огляд і підбере оптимальний тип лінз для вашого випадку.


 

https://dom-optiki.ua/img/cms/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%9A%D0%9B/solution-for-lenses-5-min.jpg

 

 

Аспекти догляду за контактними лінзами.

 

 

Догляд за контактними лінзами дуже важливий для забезпечення комфорту, безпеки та ефективної корекції зору. 

 

Кілька важливих кроків по догляду за контактними лінзами:

 

 • Мийте руки перед використанням. Перш ніж взяти або вставити лінзи, обов'язково мийте руки м'яким милом та просушіть їх. Це допоможе запобігти потраплянню бруду та бактерій на лінзи та очі.

 • Дотримуйтеся правил використання. Дотримуйтеся рекомендацій щодо тривалості носіння лінз, зберігання та заміни. Ніколи не носіть їх довше, ніж рекомендовано, і не використовуйте лінзи, які вже пройшли термін придатності.

 • Очищуйте та дезінфікуйте. Перед тим як вставити лінзи або після їхнього видалення, очистіть їх за допомогою спеціального розчину для КЛ. Потім занурте у дезінфікуючий розчин, щоб вони були готові до використання.

 • Уникайте контакту з водою. Ніколи не занурюйте лінзи у воду, включаючи кранову воду, морську воду або басейнову воду. Вода може містити мікроорганізми, які призводять до інфекцій та інших проблем зі здоров'ям очей.

 • Зберігайте КЛ у спеціальному контейнері. Зберігайте лінзи у чистому контейнері для зберігання, наповненому дезінфікуючим розчином. Не використовуйте воду, оскільки це може призвести до інфекцій.

 • Регулярно замінюйте розчин та контейнери. Замінюйте дезінфікуючий розчин у контейнері щоразу, коли ви виймаєте лінзи. Також регулярно мийте та очищуйте контейнер, щоб уникнути накопичення бруду та бактерій.

 • Регулярно проходьте огляди в офтальмолога. Періодичні огляди в офтальмолога допоможуть виявити будь-які проблеми зі зором чи здоров'ям очей, а також допоможуть вибрати оптимальні лінзи та правильний режим носіння.

 

Догляд за контактними лінзами – це важлива частина користування ними, яка допоможе забезпечити комфортне та безпечне використання, а також запобігтиме можливим проблемам зі здоров'ям очей.

 

 

https://optika.lviv.ua/wp-content/uploads/2019/12/%D0%BC%D1%8F%D0%BA%D1%96-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BD%D1%96-%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B7%D0%B8.jpg

 

 

Де і коли купувати контактні лінзи?

 

 

Якщо ви носите контактні лінзи для корекції зору, купувати їх потрібно тільки за рекомендацією лікаря, виходячи від індивідуальних характеристик. За покупкою потрібно йти виключно в спеціалізований магазин оптики, де в підборі вам допоможуть професійні консультанти, і ви точно будете впевнені в якості КЛ, які купуєте. Якщо ви постійно користуєтесь моделями певного режиму носіння і однієї фірми, але вирішили спробувати щось новеньке, не робіть даний вибір самостійно. Бувають випадки, коли покупець самостійно вибрав собі КЛ кращої якості, як він думає, а вони абсолютно не підходять особисто йому і викликають дискомфорт при носінні. Якщо у вас виникло бажання поміняти лінзи, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем або продавцем-консультантом оптики. Продаючи клієнтам КЛ, магазин бере на себе повну відповідальність за здоров'я клієнта, адже в разі виникнення будь-яких неприємностей, клієнт відразу повертається на місце покупки. Тому не порушуйте правила зберігання, догляду за лінзами і режим носіння, тоді у вас не виникнуть проблеми із зором. У разі, якщо ви носите не щоденні КЛ, намагайтеся купувати їх упаковками або ж завжди запам'ятовуйте, коли потрібно поміняти лінзи. Для цього виберіть дату, яка викликає у вас певні асоціації, або ж перше число місяця, його запам'ятовують всі.

 

 

Чи можна придбати контактні лінзи через інтернет?

 

 

Набагато зручніше замовляти контактні лінзи через інтернет. Вам зроблять доставку до того моменту, коли потрібно міняти лінзи і не доведеться турбуватися про те, що лінз може не бути в магазині. Звичайно, перший раз купувати лінзи в інтернет-магазині не рекомендується. Але якщо ви носите їх постійно і точно знаєте, які лінзи вам потрібні, можете сміливо замовляти їх онлайн. Пропонує КЛ інтернет-магазин Київлінза. Вам відправлять замовлення додому всього за кілька днів і не доведеться турбуватися про якість товару і свою захищеність. Бережіть свій зір і спокій.