Напевно, всі носії контактних лінз (КЛ) чули про таке нововведення, як нічні контактні лінзи. Це сучасне рішення, яке дозволить повністю відмовитися від носіння контактних лінз днем. Звичайно, звучить дуже заманливо, адже надівши лінзи на ніч, ви забезпечуєте собі хороший зір на весь день. Але, перш ніж приймати цю новинку в своє життя, потрібно розібратися з усіма перевагами і недоліками, які можуть виникнути.

 

Контактні лінзи нічні – вид контактної корекції зору, який завдяки нічному використанню допомагає забезпечити хороший зір на протязі дня. У чому особливість нічних лінз? Вони мають дві різні поверхні. Зовнішня використовується для заломлення світла і забезпечення хорошого зору, а внутрішня змінює рельєф рогівки і її переломлюючу силу. Завдяки цьому протягом дня Ви будете бачити добре. Але лінзи необхідно буде надягати щоночі, інакше потрібного ефекту не буде.

 

 

https://sergienko.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/ortokeratologiya-nochnye-linzy-paragon.jpg

 

 

Як працюють нічні контактні лінзи?

 

 

Нічні контактні лінзи – це інноваційний засіб корекції зору, який надає можливість покращити бачення протягом дня, навіть коли лінзи не носите. Вони носяться під час сну, коригують зорові вади і дозволяють вам бачити ясно впродовж усього дня без необхідності використання окулярів або інших контактних лінз. Давайте розглянемо детальніше, як вони працюють.

 

Нічні контактні лінзи, також відомі як ортокератологічні (Ortho-K) лінзи, розроблені спеціально для того, щоб коригувати зорові вади, такі як міопія або астигматизм, під час сну. Вони мають спеціальну форму, яка підтримує пригородню форму рогівки ока, щоб покращити фокусування світла на сітківці.

 

Під час носіння нічних таких лінз рідина між ними та рогівкою ока утворює тиск, який змінює форму рогівки. Ця зміна форми коригує зорові вади, такі як міопія, астигматизм або навіть пресбіопію (вікова далекозорість). Однак, важливо пам'ятати, що ефект корекції за допомогою цих засобів тимчасовий і може зникнути протягом декількох днів, якщо лінзи не використовуються регулярно.

 

 

https://dom-optiki.ua/storage/cache/files/services/Services_night_banner.png

 

 

Переваги та недоліки нічних контактних лінз.

 

 

Нічні КЛ, відкривають нові можливості для корекції зору, забезпечуючи зручний і ефективний спосіб покращення бачення. Ці спеціальні лінзи призначені для носіння вночі, під час сну, і дозволяють досягти чіткого зору протягом усього дня, навіть без їх використання вдень.

 

Переваги нічних контактних лінз:

 

  • Комфорт і зручність. Однією з найбільших їхніх переваг є той факт, що вони забезпечують комфортне бачення протягом усього дня, не потребуючи носіння лінз або окулярів під вдень. Це особливо зручно для людей, які займаються спортом або працюють в умовах, де використання звичайних КЛ може бути не зручним.

  • Покращення здоров'я органів зору. Вони допомагають покращити здоров'я очей, особливо у тих випадках, коли регулярне використання окулярів або звичайних КЛ призводить до сухості очей або подразнення. В процесі їхнього носіння, очі мають можливість відпочити від лінз в денний час, що допомагає знизити ризик розвитку різних офтальмологічних проблем.

  • Ефективне покращення зору. Дозволяють досягти швидкого і ефективного покращення зору без необхідності відвідувати лікаря для хірургічних втручань або використання різних методів корекції зору. Ці лінзи можуть коригувати різні види зорових вад, включаючи міопію (короткозорість), астигматизм і навіть пресбіопію (вікова далекозорість).

  • Зменшення ризику інфекцій. Як правило, не носяться вдень, коли очі більш вразливі до інфекцій. Це допомагає знизити ризик розвитку інфекцій, пов'язаних з носінням КЛ, оскільки лінзи не контактують з поверхнею очей протягом усього дня.

  • Поступовий ефект корекції. Важливо відзначити, що ефект корекції зору за допомогою нічних КЛ є поступовим і вимагає тривалого часу для досягнення оптимальних результатів. Проте, з правильним використанням і регулярним носінням, більшість користувачів повідомляють про помітне полегшення в баченні протягом перших декількох днів.

 

 

https://www.oko.com.ua/wp-content/uploads/2022/11/5-1.png

 

 

Нічні контактні лінзи є інноваційним і зручним способом корекції зору, який надає безліч переваг для тих, хто бажає досягти чіткого зору і покращити якість життя. Перш ніж почати використовувати дані засоби корекції, важливо проконсультуватися з лікарем-офтальмологом для визначення, чи вони відповідають вашим потребам і чи не несуть будь-які ризики для здоров'я ваших очей.

 

Недоліки нічних контактних лінз:

 

1. Ризик інфекцій. Існує ризик розвитку інфекцій, пов'язаних з нічними КЛ, якщо не дотримуватися правил гігієни та використання.

2. Не підходять всім. Вони не підходять для всіх типів зорових вад та форм очей, і не кожен може користуватися ними.

3. Регулярне носіння. Щоб зберегти ефект корекції зору, їх потрібно носити регулярно. Якщо перервати використання, ефект може зникнути.

 

Нічні контактні лінзи – це інноваційний спосіб корекції зору, який може бути зручним та ефективним для багатьох людей. Однак, перед використанням цієї оптики, важливо проконсультуватися з лікарем-офтальмологом щоб дізнатися, чи підходять вони саме вам і чи несуть вони ризики для вашого здоров'я.

 

 

 

 

Які труднощі можуть виникнути?

 

 

Нічні лінзи вимагають дуже тривалого і ретельного підбору. Перед покупкою нічних лінз обов'язковий повний огляд очей. Носіння цих лінз вимагає системи, тобто, щоб відчувати помітні поліпшення зору, потрібно залишатися в лінзах щоночі. Носити нічні лінзи можна тільки певний час - 1-3 роки. При цьому, нічні лінзи вимагають додаткового догляду, як і звичайні лінзи. На початкових ступенях носіння нічних лінз можуть виникнути деякі ускладнення і дискомфорт. Одягати нічні контактні лінзи також дуже важко, цей процес може затягнутися надовго. Якщо Ви раніше ніколи не носили лінзи, з нічними можете просто не впоратися і не надіти їх. Також у Вас можуть виникнуть труднощі з покупкою нічних лінз, на відміну від звичайних лінз, які Ви легко можете купити в магазині оптики або в інтернет-магазині Київлінза. Вас приємно здивує широкий асортимент інтернет-магазину і своєчасна швидка доставка.

 

Вибираючи нічні лінзи, пам’ятайте, що відгуки користувачів можуть дуже відрізнятись, тому краще проконсультуйтеся з фахівцем і ніколи не робіть такий серйозний вибір самостійно.

 

 

https://www.tviysvit.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/linzu-1-1180x770.jpg

 

 

Кому корисні нічні контактні лінзи?

 

 

Нічні контактні лінзи є інноваційним методом корекції зору, який може бути особливо корисним для певних груп людей. Вони призначені для носіння вночі, під час сну, і надають змогу покращити бачення протягом усього дня, навіть без їх використання під в денний час доби. Давайте розглянемо, яким людям можуть бути особливо корисні нічні контактні лінзи.

 

1.. Активні люди. Ідеально підійдуть тим, хто веде активний спосіб життя і займається спортом або проводить багато часу на вулиці. Вони дозволяють мати чітке бачення протягом усього дня, навіть без носіння лінз або окулярів під час фізичних вправ або занять спортом.

2. Ті, хто має проблеми з сухістю очей. Однією з найбільших переваг нічних КЛ є те, що вони можуть допомогти знизити сухість очей, яка часто виникає від тривалого носіння звичайних лінз або окулярів. Під час сну, очам надається можливість відпочити, що допомагає зменшити дискомфорт і подразнення.

3. Ті, хто має нестабільні зорові параметри. Деякі люди мають нестабільні зорові параметри, які можуть ускладнювати корекцію зору за допомогою звичайних КЛ або окулярів. Нічні моделі можуть бути корисними для цих людей, оскільки вони дозволяють досягти стабільної корекції зору, навіть у випадку непостійних змін.

4. Діти та підлітки. Для батьків, які хочуть надати своїм дітям якісну корекцію зору без необхідності використання окулярів або звичайних контактних лінз в денний час доби, нічні КЛ стануть ідеальним вибором. Вони дозволяють дітям насолоджуватися активним способом життя без обмежень, пов'язаних із зоровими проблемами.

5. Ті, хто бажає пом'якшити процес старіння очей. Пресбіопія, або вікова далекозорість, є неприємною проблемою для багатьох людей, особливо старших. Ці засоби корекції можуть допомогти пом'якшити цей процес, надаючи чітке бачення під час дня без необхідності використання біфокальних окулярів або лінз.

 

Ці контактні лінзи відкривають нові можливості для людей, які шукають зручний і ефективний спосіб покращити своє зорове здоров'я і отримати чітке бачення протягом усього дня. Перш ніж вирішити скористатися нічними КЛ обов’язково проконсультуйтеся, із лікарем-офтальмологом, який надасть дієві поради в рамках ваших потреб.