Сьогодні на далекі відстані нам допомагає переміщатися вже не запряжений віз, а автомобіль, «вручну» господині тепер пруть білизну рідко, в них є помічниця - пральна машинка, а друкарська машинка поступилася місцем комп'ютеру. А ось від останнього нововведення нам знадобився захист. Не секрет, що більшість сучасних користувачів персональних комп'ютерів і ноутбуків скаржаться на такі симптоми, як почервоніння, втома очей і навіть погіршення зору. Все це послужило родючим грунтом для суперечок і пошуків рішень подібних проблем. Одним із таких рішень є перфораційні окуляри. У народі - «окуляри з дірочками» або окуляри-тренажери.

 

Що вони з себе представляють?!

Найчастіше це окуляри, в яких замість звичного скла стоять чорні пластикові або металеві пластинки з безліччю дрібних отворів.

 

У чому полягає їх особливість (крім зовнішнього вигляду)?!

А в тому, що вони дозволяють поглянути на світ через ті самі дрібні отвори, що в свою чергу зменшує пляму розсіювання на сітківці ока, а значить, підвищує чіткість зображуваного предмета і його різкість в загальному. Також ці окуляри надають релаксуючий ефект, розслабляючи перенапружені м'язи ока і правильно перерасподіляють навантаження на ослаблені.

 

Як їх застосовувати?!

Легко! Одягати при інтенсивному навантаженні на очі і в хорошому освітленні. Не слід користуватися ними  більше двох - трьох годин на день. Також в ЦИХ тренажерних окулярах слід уникати роботи з гострими предметами.

 

Чи є недоліки?!

Непрозора пластина обмежує надходження світла в очі, а значить це може не дуже добре сприйматися людиною. І головне, що можна причислити до мінусів - це відсутність наукових підстав і підтверджень, що стосуються їх ефективності.

 

Висновки:

Подібні окуляри з отворами ідеально підходять для розслаблення очей під час інтенсивних зорових навантажень ( написання звітів, курсових і просто домашніх завдань з алгебри). Розглядати ж їх, як «чудо-засіб», що дозволяє значно поліпшити зір, не варто.