Чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, що це за рідина в блістерах, коли Ви відкриваєте нову пару контактних лінз? Чи є різниця між нею та розчином для догляду за МКЛ? Читайте далі, аби дізнатися, як зберігаються контактні лінзи в бездоганному стані протягом тривалого часу, щоб Ваш досвід користування ними був безпечним та комфортним.
Розчини для догляду за лінзами
Перед тим, як розібратись у питанні, що ж використовує виробник МКЛ для їхнього зберігання, нагадаємо Вам, які бувають основні типи розчинів для догляду за лінзами:
- Багатофункціональний розчин — зручний та, як випливає з назви, універсальний варіант. Він призначений для очищення, промивання, дезінфекції та зберігання лінз. Так як вони містять консерванти, власникам чутливих очей варто ретельно підбирати такі засоби. Наприклад Solente Isola у своєму складі містить мінімальну кількість консервантів, що робить його більш щадним до слизової очей. З іншого боку, цей засіб можна зберігати лише протягом 60 днів після відкриття. Хоча більшість багатофункціональних розчинів досить ефективно очищають контактні лінзи від забруднень, провести глибоку процедуру знезараження їм не під силу. Хіба що у парі із ультразвуковим контейнером. Більш детально про склад розчинів писали у цій статті.
- Пероксидна система — саме той варіант, що дозволить глибоко очистити пори лінз від грибків, інфекцій та бактерій. Цей розчин вимагає обережності, адже при неправильному користуванні можна отримати опіки очей. Але якщо Ви будете дотримуватись інструкції, то лінзи після його дії будуть маже як нові. Більш детально про цей засіб розповідали тут. Нагадуємо, що цей розчин не підходить для використання у парі із кольоровими лінзами.
Що за розчин в блістерах з контактними лінзами?
То що ж за рідина в оригінальних упаковках з контактними лінзами? Чи відрізняється вона за складом від багатофункціонального розчину, або ж це звичайний фізрозчин?
Протягом тривалого часу рідина в блістерах з МКЛ містила лише буферизований фізіологічний розчин. Однак з розвитком технологій до неї почали додавати поверхнево-активні речовини та компоненти для зволоження.
Чим буферизований фізіологічний розчин відрізняється від звичайного? Це фізрозчин, що був буферизований за допомогою борної або фосфатної кислоти. Ці буфери використовуються в таких розчинах для лінз роками, щоб підтримувати pH в нормальних межах, що відповідає pH сльози (від 6.5 до 7.6).
Щодо поверхнево-активних та зволожувальних речовин, то прикладами можуть слугувати полівініловий спирт (PVA), гідроксипропілметилцелюлоза (HPMC) або блок-кополімери. Навіщо вони потрібні? Їх додають для підвищення початкового комфорту для споживача, покращуючи зволоження та зменшуючи поверхневий натяг на лінзі при її витяганні з блістера, що сприяє тривалішому носінню контактного засобу.
Різні бренди м'яких контактних лінз мають дещо різні співвідношення речовин та склад у своїх буферних розчинах, щоб задовольнити особливості кожної лінзи. Це забезпечує користувачам найкращий досвід та комфорт. Але перед першим використанням контактної лінзи рекомендуємо Вам промивати її Вашим улюбленим багатофункціональним розчином, щоб виключити можливість алергічної реакції на буферний розчин. Наприклад бренд Solente пропонує декілька варіантів, щоб Ви могли підібрати ідеальний для себе засіб. Зробити замовлення можна на сайті, за телефонами, в роздрібних магазинах, в онлайн-чаті сайту в правому нижньому кутку, або написавши нам у будь-який месенджер.