Зараз все більш популярним стає здоровий спосіб життя, що в тому числі включає і заняття спортом. Проте, на жаль, далеко не всі можуть пишатися відмінним зором, а в окулярах займатись активною фізичною діяльністю, м'яко кажучи, не зовсім зручно. То чи можна надягати контактні лінзи для занять спортом? Розберемо відповідь на це питання нижче.

 

Переваги контактних лінз для спортсменів

 

Контактні лінзи — це справжнє “рятівне коло” для тих, хто займається спортом професійно чи для підтримки свого здоров'я, адже вони мають безліч переваг перед окулярами:

 

  • Не обмежують поле зору, що дозволяє покращити реакцію та збільшує рівень безпеки.
  • Однакова чіткість картинки як у центрі, так і на периферії.
  • Не перешкоджають носінню елементів спортивної форми, таких як шолом, захисні окуляри тощо.
  • Якщо лінзи підібрані правильно, то вони щільно кріпляться до рогівки та не будуть сповзати чи спадати, як окуляри, при різких рухах.
  • Не створюють відблисків від яскравого світла, як на окулярних лінзах.
  • Не запітнівають при перепадах температур, не вкриваються краплями дощу та поту.
  • Не розіб'ються внаслідок удару чи падіння, а тому більш безпечні при активній фізичній діяльності.

 

Які види спорту допускають використання контактних лінз

 

Контактні лінзи можна використовувати під час майже будь-якої спортивної активності. Це може бути біг, футбол, велосипедна їзда, катання на лижах, йога чи танці. А якщо Ваші тренування відбуваються на свіжому повітрі, обирайте лінзи, що мають захист від ультрафіолету, щоб зберегти здоров'я своїх очей. Наприклад, усі лінзи ТМ Solente, крім кольорових, мають такий захист.

 

Варто врахувати певні нюанси, якщо Ви займаєтесь плаванням чи іншими видами водного спорту. Офтальмологи не рекомендують купатись у контактній оптиці, про що більш детально розглядали тут. Проте при збереженні усіх правил гігієни Ви мінімізуєте будь-які ризики. Найважливіше правило — використовуйте одноденні лінзи, адже вони найбільш безпечні з точки зору гігієни. А як додаткова перевага — за ними значно простіший догляд. Те ж саме стосується і тих видів спорту, де може бути підвищена запиленість навколишнього середовища, адже часточки пилу чи іншого бруду осідатимуть на лінзах та подразнюватимуть око.

 

Коли не варто користуватись контактними лінзами

 

Окрім водних видів спорту, варто бути обережними і займаючись тими видами активності, що мають відбуватися на певний висоті, для прикладу скелелазіння. Небезпека полягає у тому, що якщо раптом лінза все-таки випаде з ока, буде важко зорієнтуватись на висоті з поганим зором. Якщо є така можливість, краще все-таки скористатись спортивними окулярами, що ззаду затягуються на гумку та мають лінзи з діоптріями.

 

Різноманітні бойові мистецтва також мають певні нюанси. У деяких випадках ними взагалі не бажано займатись, якщо у Вас вже наявні чи є великі ризики виникнення проблем із зором, адже удар по голові може їх спровокувати чи поглибити. Перед тим, як займатись боксом, боротьбою чи іншими подібними видами спорту, наполегливо радимо проконсультуватись у офтальмолога. Якщо ж здоров'я Ваших очей дозволяє це, підберіть з лікарем такі МКЛ, що будуть добре сідати на око та не злітатимуть з рогівки при різких рухах.

 

Як підібрати контактні лінзи для спорту

 

Завжди найкращий варіант як для спорту, так і для повсякденного використання — одноденні контактні лінзи. Вони дозволяють зберегти здоров'я очей за мінімальних зусиль. Якщо ж з певних причин Ви не бажаєте їх використовувати — надайте перевагу силікон-гідрогелевим засобам. Вони пропускають більше кисню, а відчуття сухості з'являється не так швидко, як у гідрогелевих. Це особливо важливо при активному русі, коли лінзи пересихають швидше. Але у будь-якому випадку варто придбати краплі, щоб мати можливість зволожити очі та усунути дискомфорт.

 

Як ми вже зазначали, слідкуйте, щоб у Ваших лінз був захист від ультрафіолету, особливо, якщо Ви займаєтесь спортом під відкритим небом. Важливість UV-фільтрів для здоров'я очей розкрили у цій статті.

 

Лінзи мають добре прилягати до рогівки та не спадати, при цьому забезпечуючи комфорт під час використання. Спробуйте асферичні лінзи, наприклад Solente Daliya 1-Day, вони сідають на очі більш щільно завдяки своїй формі. Проте якщо Ви збираєтесь купити нові для себе лінзи, радимо не використовувати їх у перший раз саме під час занять спортом, протестуйте їх у більш спокійній обстановці.

 

Перед покупкою лінз радимо проконсультуватись із офтальмологом чи оптометристом, вони допоможуть підібрати Вам такі засоби, що будуть найкраще підходити саме для Вашого виду спорту.

 

 

Контактні лінзи забезпечують свободу руху та більш швидку реакцію. Вони напряму впливають на безпеку та спортивні успіхи при наявній необхідності у корекції зору. Тож не відмовляйте собі у задоволенні та завітайте до інтернет-магазину чи оптик Київлінза, щоб придбати лінзи за найкращими цінами.