Як часто потрібно перевіряти зір і відвідувати офтальмолога?

Подібні питання  не виникають до тих пір, поки людина не зіткнеться з проблемою, пов'язаною із зором. До цього, якщо ви прекрасно бачите, то і думаєте що із зором все в порядку. Насправді ж око за своєю природою дуже тонкий і крихкий орган, який вимагає уваги, навіть якщо видимих ​​приводів для цього ви не спостерігаєте.

 

 

Так, офтальмологи рекомендують проходити професійне комплексне обстеження очей не менше, ніж один раз на рік. При цьому робиться акцент не тільки на зорі, а на дослідженні всього зорового органу. Вимірюється внутрішньоочний тиск, перевіряється сітківка, встановлюється товщина рогівки і на основі цих даних лікар-офтальмолог робить комплексну діагностику, яка допомагає запобігти захворюванню таких небезпечних хвороб, як катаракта, глаукома, кератоконус.

 • Слід зауважити, що в категорію ризику захворювання різними хворобами очей потрапляють люди, у яких спостерігається цукровий діабет або гіпертонія.  В цьому випадку потрібне постійне спостереження у лікаря і прийняття спеціальних медикаментів.

 • В особливу категорію так само потрапляють жінки, які планують завагітніти або ж вагітні.

 • Обов'язкові огляди повинні проходити діти, починаючи з першого місяця життя і до старших класів.

 • В особливу категорію слід об'єднати людей похилого віку через фізіологічні процеси, які відбуваються в їх організмі.  Зір втрачає колишню силу, до того ж око стає більш чутливим до різного роду інфекційних захворювань.

Тому  люди, у яких порушені зорові функції, повинні якомога частіше звертатися до офтальмолога.

 

 

Пам'ятайте, що огляд ваших очей повинен проводитися тільки на чистому обладнанні з дотриманням всіх гігієнічних норм і правил. В іншому ж випадку існує ризик занести інфекцію.

При цьому не забувайте, що своєчасне звернення до фахівця допоможе вам врятувати зір.  І на замітку симптоми, при яких слід негайно звертатися до офтальмолога:

 • Якщо ваша райдужна оболонка змінила колір.

 • Якщо ви не можете сфокусуватися на предметі.

 • Біль і двоїння в очах.

 • Почервоніння очей.

 • Світлочутливість.

 • Розмите зображення.

 • Втрата бокового зору.

 • Свербіж, печіння в очах.

 • Роздвоєння зображення.

Купити найрізноманітніші, а головне, якісні офтальмологічні продукти ви можете на нашому сайті https://kyivlinza.ua/  

 

 

Поради офтальмологів щодо підтримки здоров'я ваших очей.

Зір – це один із найцінніших дарів, яким ми можемо насолоджуватися в повсякденному житті. Для того щоб зберегти його якість та уникнути можливих проблем із здоров’ям, важливо ретельно доглядати за ним та відвідувати офтальмолога. 

1. Регулярний догляд.

Догляд не обмежується лише перевіркою якості зору. Це комплекс регулярних дій, які є ключовим компонентом загального здоров'я очей. Офтальмолог може виявити різноманітні проблеми, які впливають на якість бачення, але підтримувати його якість прийдеться вам особисто, наприклад використовуючи спеціальні краплі та виконуючи вправи.

2. Вчасна діагностика.

Регулярні огляди дають офтальмологу можливість вчасно виявити та діагностувати захворювання ока, такі як такі як далекозорість, короткозорість, астигматизм, а також глаукома, катаракта чи діабетична ретинопатія. Раннє виявлення таких проблем дозволяє розпочати лікування на ранніх стадіях, що значно підвищує шанси на повне одужання чи зупинку розвитку захворюванням. Відвідування офтальмолога на регулярній основі дозволяє не лише виявляти, але й контролювати прогрес вже виявлених проблем. За допомогою різних технік та методів, він може встановити ефективний план лікування та управління, спрямований на покращення здоров'я ваших очей.

3. Корекція зору.

Багато людей, які стикаються з проблемами зору, можуть підвищити комфорт життя завдяки правильній корекції. Окуляри чи контактні лінзи, рекомендовані офтальмологом, покращують якість бачення та знижують напругу очей, забезпечуючи комфорт у повсякденному житті.

4. Запобігання втомі та стресу.

Довгий період використання комп'ютера, часте читання або неправильне освітлення можуть викликати втому та стрес для очей. Офтальмолог надає поради із щоденних практик, які допомагатимуть зменшити цей негативний вплив та зберегти комфортні умови для зору.

Загальний підхід до здоров'я включає в себе не лише загальне фізичне здоров'я організму, але й здоров'я окремих органів, зокрема таких важливих, як ваші очі. Постійний догляд за ними та відвідування спеціаліста – це інвестиція у довгострокове збереження якості зору та підтримання загального благополуччя.