М'яка контактна лінза - це полімер, наповнений безпечним сольовим розчином, який при використанні замінюється слізною рідиною. Один з основних параметрів контактної лінзи - це радіус її базової кривизни, він вказує, наскільки викривлена ​​її внутрішня поверхня. Оптична сила вказується на упаковці контактних лінз в діоптріях і вказує на рефракцію контактної лінзи. Діаметр контактної лінзи вказується в міліметрах, його вимірюють від одного краю лінзи до іншого її краю (через центр). Дані три параметра встановлює лікар-офтальмолог (оптометрист), при підборі рецепта на контактні лінзи і при детальній перевірці на спеціалізованому офтальмологічному апараті.

У лінзі знаходиться вода і її кількість вказується в процентах. Вважається, що чим цей показник вищий, тим краще очі будуть зволожені. У той же час, слід не забувати, що високий відсоток вологи в лінзі призводить до швидкого випаровування її з лінзи  і, як результат, до відчуття сухості. Всім користувачам контактних лінз рекомендується використання спеціальних зволожуючих крапель для очей для комфортного носіння. Що означає «Dk / t»? Це коефіцієнт, який вказує на здатність лінзи пропускати кисень до наших очей. Логічно, що чим він вищий - тим краще для здоров'я.

Термін, протягом якого лінзу можна використовувати, вказує виробник. З моменту відкриття блістера термін починає відлік, незалежно від кількості одягання лінз. Що це означає? Це означає, що якщо лінзи виробником розраховані на 30 днів носіння, то навіть якщо Ви за 30 днів одягли їх всього 10 разів, через 30 днів після відкриття їх доведеться викинути. По всьому світу вважається, що чим на коротший термін носіння розрахована лінза, тим краще і корисніше для очей. Чому? Це пов'язано з тим, що за недовгий термін на лінзі не встигає накопичитися така кількість відкладень з білків і жиру, як на лінзах, які носяться довго. Ви ж хочете убезпечити себе від ризику виникнення інфекцій в оці? Тоді будьте готові витратити трохи більше грошей, зате бути впевненими в безпеці лінз і здоров'ї своїх очей.

Лінза може бути пофарбована, а може бути і абсолютно прозора. Підфарбовують лінзу для більш зручного використання і простоти знаходження її в контейнері для очищення. Лінза може бути з певною міткою. Що це таке? Це маркування. Для чого воно потрібне? Для правильного одягання лінзи. Як правило, позначення на лінзі підказують, чи тією  стороною ми її збираємося одягнути, або ж її треба вивернути.

Що ще важливо знати? Існують для окремих лінз різні варіанти способів носіння. Є лінзи, які можна носити не більше 6-8 годин на день. Є лінзи, в яких можна перебувати 12-18 годин в день. Є лінзи, в яких можна перебувати до 6 діб без зняття. А є лінзи, які можна носити і до 30 діб без перерви. Вибирати режим носіння варто разом з лікарем-офтальмологом, виходячи не тільки з Вашого стилю і способу життя, а й з огляду на особливість Ваших очей і слізної плівки. Недотримання режиму носіння може призвести до проблеми зі здоров'ям очей.

Що особливо важливо? Рекомендується кожен раз при знятті лінз промивати і протирати лінзи спеціальним розчином для м'яких контактних лінз і залишати їх на ніч для більш глибокого очищення в контейнері з розчином. Не можна використовувати розчин, в якому лінзи вже очистилися, повторно. Варто налити свіжий з флакона. Не можна закапувати розчин в очі. Не дозволяється одягати лінзи брудними руками, чесати око, коли на ньому лінза, спати в лінзах, не призначених для подібних цілей, приймати душ і плавати в лінзах також протипоказано. Також не дозволяється використовувати лаки для волосся, аерозольні дезодоранти, духи, перебуваючи під час цього в лінзах.

Якщо Ви захворіли на грип, застуду, маєте вірусну або будь-яку іншу інфекцію - носіть окуляри замість контактних лінз. Недотримання правил використання, догляду за контактними лінзами, як і недотримання правил гігієни, може призвести до проблеми зі здоров'ям очей.